Ženy Postoloprt začaly dříve, než ostatní celky v soutěži. Mají již za sebou dohrávku odloženého posledního podzimního kola s Vědomicemi. Vzhledem ke kvalitě trávníku a klimatickým podmínkám se hrálo v Postoloprtech na umělé trávě. Trenéři obou celků bojovali s vysokou marodkou svých svěřenkyň. Domácí Leoš Svoboda měl na lavičce jednu náhradnici a hosté přijeli jen s osmi hráčkami. Tomu také odpovídala taktika hostujícího celku. Na vápně postavili obranný val a čekali na příležitost k brejku.

Domácí děvčata začala velmi dobře a po necelé půlhodině je poslala do vedení Pavlína Synková. Proti zhuštěné obraně se domácím hráčkám nedařilo najít recept na její překonání. Bolestí bylo také proměňování šancí.

Ilustrační foto
Postoloprty končily zimní přípravu výhrou. Přehrály Proboštov

Těsné vedení domácím vydrželo téměř až do konce utkání. V závěru přišla zbytečná chyba a v 84. minutě domácím utekla Králová, která zaváhání domácích potrestala vyrovnávací brankou.

V úvodním jarním kole měla jet postoloprtská děvčata do Teplic. Jejich soupeřky jsou v tabulce o dva stupínky výše a oba celky dělí čtyři body. Utkání však bylo vzhledem ke sněhové nadílce odloženo. 

Postoloprty - Vědomce 1:1 (1:0)

Branky: 29. Synková - 84. Králová

Sestava Postoloprty: Typoltová - Pitnerová, Synková, Fořtová, Mašanská - Pásztorová, Douchová, Svěráková, Kasperová - Sobecká, Vydrová

Jaroslav Tošner