Jak se bude měnit hráčský kádr a jak postupují práce na rekonstrukci tribuny, prozradil předseda klubu Pavel Domecký: „V pondělí máme první trénink. Tam uvidíme, kdo z námi oslovených případných posil dorazí. V nové sezóně již u nás nebudou působit Pospíšil, Kočí, Kubiska a Myšák. Co se týká stavby nové tribuny, tak čekáme na schválení z BOZP v Ústí nad Labem. Zatím se provádí příprava stavby přepojení elektriky,odpojení vody, atd. Na stavbu je 180 dní od předání stavby, asi tak konec ledna. Pravděpodobnost, kde se bude hrát, je 50:50. Uvidíme jak bude demolice stávající stavby daleko.“

Po krátké letní přestávce se hráči s trenérem Zdeňkem Kudelou sejdou k prvnímu tréninku v pondělí 15. července. Hned ve středu 17. července od 18 hodin nastoupí Louny k prvnímu přípravnému utkání na trávníku třetiligového Sokola Brozany.

Ve druhém přípravném utkání se představí poprvé a také naposledy domácím příznivcům. Z důvodu rekonstrukce tribuny na stadionu Ladislava Nováka se zápas bude hrát na cyklistickém stadionu, tedy na Čechii. Soupeřem bude B tým Teplic a střetnutí je naplánováno na sobotu 20. července od 17 hodin.

Další dvě utkání odehrají fotbalisté Loun na trávnících svých soupeřů. Nejdříve nastoupí ve středu 24. července od 18 hodin na hřišti AFK Tuchlovice, které jsou účastníkem přeboru Středočeského kraje. V neděli 28. července pak budou hrát na půdě Slavie Karlovy Vary, která hraje v A skupině ČFL.

Poslední přípravné utkání před ostrým startem divize bude zároveň i soutěžním. V předkole MOL Cupu se Louny 3. srpna postaví celku FK Brandýs, který bude stejně, jako Louny působit v B skupině divize. Domácím celkem budou Louny, ale místo a čas výkupu budou ještě upřesněny.

První soutěžní kolo odehrají Louny v Českém Brodě, který hrál v uplynulé sezóně v divizní skupině C a končil na 9. pozici

Jaroslav Tošner