Domácí začali aktivně a rychle si vytvořili první šanci. V 10. minutě se dostal do brejku P. Klinec, ale mířil jen do gólmana Zachardy. O tři minuty později uvolnil Zimola P. Klince, ale jeho pokus o lob byl příliš vysoký. Za další čtyři minuty to již vyšlo. Po rozehrání před vlastním vápnem přihrál Pinkr Zelinkovi, ten dlouhým pasem našel P. Klince a tentokrát jeho oblouček zapadl do sítě.

Hosté se více osmělovali a začínali být i nebezpeční. Střelu Pavla Verbíře ze 28. minuty mířící pod břevno vytahoval Švarc na roh. Po půlhodině hry si narazil hostující Bíkár s Egrtem, prošel kolem dvou bránících hráčů a jeho střela šla od břevna za brankovou čáru. Poslední šanci první půle měl pět minut před přestávkou Egrt, jehož střelecký pokus Švarc vyrazil.

Žatec vstoupil do druhé půle šancí, do které se dostal ve 47. Wiesinger, ale mířil jen do boční sítě. Bohužel to byla i poslední šance Slavoje. V 53. minutě poslal před domácí branku centr Egrt a po hlavičce kapitána Srbic Jelena musel zasahovat Švarc. Za další dvě minuty zahrával Verbíř trestný kop z pravé strany, Egrt pálil z první do středu brány, ale pozorný Švarc stačil zvednout nad břevno. V 64. minutě Verbíř z malého vápna netrefil bránu. Uběhlo pět minut a hosté kopali roh z pravé strany. Verbíř jej rozehrál na Egrta, ten prošel do vápna a mezi Šmejcem a Smékalem se trefil k zadní tyči. Ostřelování domácí branky pokračovalo. V 77. vyrazil Švarc střelu Hlavačky jen k Vágnerovi, ale ten přestřelil odkrytou branku. O dvě minuty později našel Jelen uličkou nabíhajícího Egrta a ten dával prakticky do prázdné brány.

V 82. minutě se připomněli domácí, ale hlavička Pinkra šla hodně vedle zadní tyče. V 83. minutě zatáhl Verbíř k zadní čáře, jeho centr prošel celým brankovištěm až k Hlavačkovi, který pohodlně zasunul do sítě. Vedle něho byl ještě jeden zcela volný hráč Srbic.

Dvě minuty před koncem vysunul Egrt po levé lajně Hlavačku, toho však doslova sestřelil Zmrhal. Za svůj zcela zbytečný zákrok dostal červenou a Hlavačka musel opustit s nateklým kolenem hrací plochu.

Slavoj v sezoně vybojoval 39 bodů, které mu stačily na 12. příčku, bod za spojeným celkem Litvínova a Horního Jiřetína. Nejlepším střelcem Žatce, který dal v soutěži 54 branek, byl se 26 góly Petr Klinec. Obrana Slavoje dovolila soupeřům 75x skórovat.

Žatec - Srbice 1:4 (1:1)

Branky: 17. P. Klinec - 33. Bikár, 69. a 79. Egrt, 83. Hlavačka
Rozhodčí: Zitko - Doubek, Provazník, ŽK 1:3, ČK 88. Zmrhal (Žatec), 100 diváků

Sestava Žatce: Švarc - Wiesinger, Zimola, Bešík, F. Klinec (66. Šmejc) - Pinkr, Zelinka, Smékal, Suchan (46. Zmrhal) - P. Klinec, Hassman

Sestava Srbic: Zacharda - Tesař, Khaur, Vitner - Švábenský, Verbíř, Bikár, Jelen, Zigmund (23. Hlavačka, 89. Fišer) - Egrt, Pokoš (79. Beneš)

Jaroslav Tošner