Před startem I.A třídy mají Louny v plánu ještě tři přípravné zápasy. Dnes se od 14 hodin doma utkají s účastníkem krajského přeboru Neštěmicemi, další týden zajíždějí do Krupky a 20. března se doma představí v duelu s Juniorem Děčín od 16 hodin.

„Budeme ještě zkoušet některé vytipované posily, uvidíme, koho se nám podaří získat,“ řekl Deníku k další přípravě Pavel Domecký, předseda FK Louny. K jednotlivým jménům se však vyjadřovat nechtěl. „Ještě není nic hotového, bylo by to předčasné,“ pokračoval.

Stěžejní částí přípravy byl pro Louny domácí turnaj. Ten fotbalisté skvěle rozjeli, ve třech zápasech třikrát vyhráli, pak se ale jejich stroj trochu zadrhnul.

Rozhodl závěr

O prvenství přišly Louny v posledním zápase, když ještě v poločase vedly nad Dobroměřicemi 1:0, ve druhé půli se ale nemohly prosadit a hosté naopak díky své houževnatosti slavili dvakrát úspěch. Z toho ten druhý přidal lounský odchovanec v dresu Dobroměřic Sainer, který se trefil jen minutu před koncem utkání a připravil tak domácí o vítězství ve vlastním turnaji. „Hodně nás to mrzelo, byla to i trochu smůla,“ cítil zklamání Domecký. „Už jsme si mysleli, že pohár je náš a oni nás z toho nakonec vyvedli,“ pokračuje.

Louny nakonec dokončily pohár s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky, právě v posledním zápase a o jediný bod zůstaly třetí.

V I.A třídě čekají na čtvrté Louny Strupčice už 27. března. Louny mají zatím sedm výher, dvě remízy a čtyři prohry, v součtu třiadvacet bodů. Cílem pro jarní část je minimálně udržení současných pozic. „Zranění se nám zatím naštěstí v přípravě vyhýbají, nic vážného nemáme. Schází nám teď František Lazarik, který má nějaké problémy, ale snad se to vyřeší.“

CO MAJÍ JEŠTĚ V PLÁNU

–první přípravu po domácím turnaji odehrají dnes od 14 hodin doma s Neštěmicemi
–B tým se na hřišti ukáže v neděli 7. března, nastoupí proti Zichovci
–příští týden zajíždí Louny do Krupky
– generálku na soutěž odehrají doma s Juniorem Děčín v sobotu 20. března od 16 hodin