Domácí měli na svém kontě jeden bod, konto hostů z Postoloprt bylo nulové. Derby se lépe povedlo Tatranu, vyhrál 3:2. Podbořany přitom v minulé sezoně skončily v B skupině I. A třídy druhé. Proč se jim start soutěže tolik nevydařil?

„Po euforii přichází zpravidla kocovina. Z mužstva odešli někteří klíčoví hráči a dosud se je nepodařilo nahradit. Stálým oporám přibývá věk a mladší hráči zatím nedosahují potřebných kvalit. Ani jejich přístup k tréninkům a zápasům není ideální. Letní příprava nebyla optimální a nepodařilo se úplně naladit formu na začátek sezony,“ říká kouč Tatranu Milan Kareš.

Samotný zápas nabídl po opatrném začátku dva góly Podbořan, které byly aktivnější než hosté. Ve 31. minutě Milan Kryla svou střelou překonal jinak pozorného brankáře Hodinu. O necelých 10 minut později přišel krásný pas na Poborského, který samostatný nájezd s přehledem proměnil.

Do druhého poločasu nastoupilo s větším zápalem a bojovností mužstvo hostů, kteří chtěli ještě výsledek zápasu otočit. Hra domácích ztrácela opět na přesnosti a zároveň jako by jim docházely fyzické síly. V 60. minutě využil zaváhání domácí obrany hostující Schöpp. Hosté ucítili šanci na nějaký bod a byli v této fázi lepším mužstvem. Naštěstí je zachránil Zdeněk Poborský, který se nádherně uvolnil na pravém křídle a po úniku předložil přesnou přihrávku na nohu Aleše Jančíka. Teprve tato branka v 85. minutě uklidnila hru a zápas rozhodla. Diváci byli ještě v samém závěru svědky krásné branky hostujícího Mikesky, který přesně trefil růžek domácí branky z přímého kopu přes domácí zeď.

„Spokojenost může být jen s výsledkem, chvála Bohu za tři body. S výkonem mužstva nemohu být spokojen. Zejména ve druhém poločase nedokázali mladší hráči držet krok s našimi oporami a hrát aktivně. Bohužel bez nasazení celého mužstva se nedají dosáhnout lepší výsledky,“ okomentoval Kareš zápas po jeho skončení.

Jaromír Hykl

Tatran Podbořany – FK Postoloprty 3:2 (2:0).

Branky: 31. Kryl, 40. Poborský, 85. Jančík – 60. Schöpp, 90. Mikeska. R: Smreček – Cvachoušek, Svoboda. ŽK: 2:3. D: 80.

Podbořany: Bláha – Svěrák, V. Gregor, Vaněk (12. Turek), Vignát – Kováč, J. Gregor, Janoušek (88. Zeman) Kučera (67. Jančík) – Poborský (87. Klán), Kryl (89. Reiser).

Postoloprty: Hodina – Pechát, Curac Cristian, Hascear Ghita, Bránický – Šerák (81. Sachinidis), Longauer (86. J. Frydrych), Holečka (25. Schöpp), Pöschl (87. Šedivý) – Biely (46. P. Frydrych),Mikeska.