"Utkání bych rozdělil na dvě části. Do 65. minuty to byla velmi dobrá hra, byli jsme silní na míči, byly tam dobré přihrávky, komibnace. Byl jsmem nespokojený pouze s řešením šancí, s předfinální fází. Po vystřádání to byl naprostý chaos, to nemělo s fotbalem nci společného. Tak to ale v přátelských duelech po vystřídání bývá," zhodnotil teplickou generálku trenér Stanislav Hejkal. 

První gól Teplic dal v 15. minutě Petr Mareš, jehož střela se odrazila od břevna těsně za brankovou čáru, poté se míč odrazil zpět do hry. Sudí ale po krátkém váhání a poradě s asitentem branku uznal. Druhý úspěch žlutomodrých přidal osm minut před přestávkou díky dorážce Pavel Moulis. Právě on a Jakub Mareš byli pro branku Pražanů stálou hrozbou. Skláři měli i další šance, další radost svým fanouškům už ale nenabídli. V nastaveném čase se Žižkov dočkal kosmetické úpravy sóre, když po zbytečném faulu ve vápně kopl úspěšně penaltu Egon Vůch, bývalý hráč Severočechů. 

"Výsledek není důležitý, i když měl být jiný, bylo tam plno tyček, břeven. Chtěl bych, abychom i v lize hráli tak, jako jsme hráli proti Žižkovu do prostřídání," přeje si Hejkal. A má i další přání: "Musíme doléčit drobné šrámy Kučery, Řezníčka a Vyhnala, které si přivodili během dvou tréninkových jednotek na naší umělce. Zařadili jsme je kvůli špatným tréninkovým podmínkám, máme podmáčené hřiště. Jinak jsme trénovali v blšanském areálu, využijeme ho i v týdnu před ligou, budeme tam každý den," prozradil teplický lodivod. 

Skláři vstoupí do jarní části ligy v sobotu domácím zápasem proti Sigmě Olomouc. 

Teplice - Žižkov 2:1 (2:0)
Branky: 15. Petr Mareš, 37. Moulis - 90. Vůch (PK).
Teplice: Grigar - Paradin (46. Knapík), Čmovš (55. Ljevaković), Shejbal - Hyčka (46. Vondrášek), Trubač (65. Emmer), Mareček, P. Mareš (65. Hýbl) - Žitný (65. Radosta), J. Mareš, Moulis.