Fotbalisté Postoloprt potřebovali nutně bodovat, ale v posledním kole přivítali aspiranta na postup a druhý celek tabulky, Viktorii Ledvice. Po hrubé chybě brankaře Junka přišli o vedení a po penaltách nakonec prohráli.

Utkání téměř v letním počasí se ještě hrálo na umělé trávě. Hráči obou celků, jakoby ukolébání počasím se nikam nehnali a úvodní dvacetiminutovka se odehrávala většinou ve středu pole. Ve 25. zahrozili hosté, ale střelecký pokus Koudelky Junek vyrazil. Ve stejné minutě dostali hosté výhodu přímého kopu. Ten zahrával u pravé postranní čáry Mateše. Na jeho centr si naskočil Ptáčník a hlavou poslal míč těsně nad břevno domácí brány.

Po půlhodině hry otestoval pozornost Junka střelou k levé tyči Koudelka. Domácí gólman byl pozorný. Pět minut na to kopali hosté další standardku. Tentokrát z levé strany. K míči se postavil Bačkovský a ne zrovna prudkou střelou obstřelil zeď a překonal překvapeného Junka. Ve 40. minutě ještě mířil lehce nad hostující Ptáčník.

Postoloprtští sice dopravili dvakrát míč do sítě, ale v obou případech to bylo z ofsajdu.

Po změně stran začali domácí mnohem aktivněji. Už v 55. minutě zahrávali rohový kop Mikeskou. Míč se dostal k Bránickému, který z první pálil na branku, ale Kukla jeho tvrdou střelu zkrotil. Ve stejné minutě si stejný hráč spravil chuť, když dostal míč do běhu, položil si Kuklu, který proti němu vyběhl k hranici vápna a pohodlně srovnal do prázdné brány. Další šanci měli domácí po hodině hry. To téměř z poloviny hřiště kopal přímý kop Fleischman, ale jeho střela šla jen kousek nad.

O deset minut později pronikl po levé straně Jan Frydrych, dokázal malinko zrychlit a odcentrovat před branku. Tam našel volného Mikesku, který poslal svůj tým do vedení. Za další dvě minuty šel sám na branku Ledvic Šerák, ale trefil jen vyběhnuvšího Kuklu a od něho šel míč do autu. V 74. minutě poslal hlavní rozhodčí Budzký za hřiště Pöschla, kterému dal po strkanici nejdříve druhou žlutou a pak i červenou.

V závěrečné pětiminutovce i tříminutovém nastavení zatlačili viktoriáni domácí před jejich branku, ale nedokázali zakončit. Domácí se zoufale bránili a míče jen odkopávali. V posledních vteřinách prodloužení přišla velká chyba brankaře Junka, který ne moc prudkou střelu neudržel, vyrazil jen před sebe a pohotový Bánom vyrovnal.

O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. Ty úvodní hostující Vlasák i domácí Mikeska proměnili. Pak však mířil Koudelka nad. Neuspěl ani domácí Aleš Fridrich, jehož střelu gólman vyrazil. V dalších kolech již byli hosté úspěšní, ale za domácí se trefil jen Petr Junek. Longauer poslal balón do břevna, od kterého šel míč ven a bylo rozhodnuto.

Postoloprty tak doslova darovaly výhru soupeři, který toho příliš nepředvedl, ale měl více štěstí.

Brankař Petr Junek, který býval spolehlivou oporou mužstva i v tomto důležitém utkání vyrobil fatální hrubku, která jeho mužstvo stála body.

Postoloprty - Ledvice 2:3np (0:1)

Branky: 55. Bránický, 70. Mikeska - 35. Bačkovský, 90. Bánom.
Rozhodčí: Budský - Sabo, Buřil, ŽK 6:2, ČK v 74. Pöschl (Postoloprty), 110 diváků.
Sestava Postoloprt: Junek - Pechát, A. Fridrich, Fleischman, J. Frydrych (70. Biely) - Pöschl, Baník (54. Longauer), Šerák (86. P. Frydrych), Holečka, Mikeska - Bránický.

Jaroslav Tošner