„Trénujeme již desátým dnem, ale máme obrovskou marodku. S hrou jsem maximálně spokojen. V prvním poločase jsme stačili daleko rychlejšímu soupeři; dobře jsme napadali rozehrávku a Hassman byl blízko brance. Ve druhém poločase nás srazily tři góly během krátké doby. Padly po zcela zbytečných chybách. Ale jinak jsme podali solidní bojovný výkon,“ hodnotil výkon svých svěřenců žatecký trenér Libor Klíč.

Také Souš hrála své první přípravné utkání v rámci zimní přípravy, ale na rozdíl od Žatce měl dostatek hráčů a mohl po přestávce výrazně prostřídat. To trenér Slavoje měl ještě ráno před zápasem k dispozici 9 mužů, místo marodů proto povolal mladíky z dorostu.

Před výkopem teploměr ukazoval nulu a hřiště Baníku tonulo v husté mlze. Úvodní čtvrthodina patřila domácím, ale Žatec se ubránil a začal vystrkovat růžky. Běžela 25. minuta, když Pavel Hassman orazítkoval domácí břevno. Již za deset minut se měnilo skóre. Čechraný centr téměř od levého rohového praporku usměrnil hlavou do branky Slavoje Bechyně. Na 2:0 zvýšil čtyři minuty před přestávkou pěknou střelou Pátek.

Během přestávky se mlha trochu zvedla, ale pro fanoušky Žatce to už nebyl tak pěkný pohled. Dvě minuty po změně stran chyboval v rozehrávce Břečka, čehož využil Hlaváček ke vstřelení třetí branky Baníku. Za pět minut předvedl své umění gólman Michal Klíč, který zlikvidoval hned dvě tvrdé střely mířící na jeho bránu. Jenže stačilo deset minut a bravurní zákroky vystřídala hrubka. Gólman Žatce doslova namazat Hlaváčkovi, který dával do prázdné. Časomíra odkrojila pouhých 5 minut a přišla další hrubka na straně Slavoje. Zbytečnou malou domů zachytil Kopta a zvýšil na 5:0. Stejný hráč dal i šestou branku Baníku. Brankový účet pak uzavřel domácí Kunický, který přespurtoval bez větších problémů Břečku a Klíčovi v brance nedal sebemenší šanci.

V dalším přípravném utkání nastoupí Slavoj v úterý 21. ledna od 17.30 hodin na vlastním hřišti s umělým povrchem a pod reflektory proti U18 Teplic. V sobotu 25. ledna od 11 hodin přivítá další divizní celek a okresního rivala, FK Louny. Celkem mají Žatečtí naplánovaných 13 přípravných duelů.

FK Baník Souš – FK Slavoj Žatec 7:0 (2:0). Branky: 35. Bechyně, 41. Pátek, 47. a 62. Hlaváček, 67. a 73. Kopta, 77. Kunický. Slavoj Žatec: M. Klíč – Paul, Břečka, Levý, F. Klinec, Horák, Zelinka, Smékal, Suchan, Škarda, Hassman, Hujer, Hynek.

Jaroslav Tošner