Ve fotbalové 1. B třídě bylo odehráno 20. kolo a v něm si připsaly třetí výhru v řadě fotbalisté Černčic, což je posunulo do bezpečnějšího středu tabulky. Ještě lepší bilanci mají Chlumčany, které prohrály pouze úvodní kolo jara, a to až po penaltách.

Černčice - Braňany 1:0 (0:0)

Černčičtí chtěli proti předposlednímu celku tabulky zopakovat skvělý výsledek z Tuchořic z minulého kola, kde vyhráli jednoznačně 4:1. Do utkání vstoupili náporem a hned v úvodní minutě měli velkou šanci z přímého kopu, který propadl skrumáží hráčů, ale brankař Hegedüs stačil odvrátit na roh. I po něm to zavánělo gólem, ale hosté se ubránili. Domácí měli po pár minutách výhodu dalšího rohu, tentokrát z druhé strany, ale opět se vytáhl Hegedüs v brance. Po půlhodině hry gólman Braňan skvěle vytáhl dělovku Rodoského. Krátce na to neudržel další střelu domácích a Smolovi u levé tyče chyběl krok, aby míč poslal do sítě. Brankář hostí však byl u míče dříve.

Obrana Braňan zoufale hájila své pokutové území a před branku Černčic se dostávala jen ojediněle. Bezbrankový stav vydržel až do 75. minuty, kdy se prosadil nejlepší hráč domácích Vimr a zajistil svému celku tři body, které mu zajistily 7. pozici v tabulce, o bod za Tuchořicemi.

Ervěnice-Jirkov B - Chlumčany 0:2 (0:0)

Rozjeté Chlumčany dlouho hledaly recept na překonání obranného valu soupeře. To se jim podařilo deset minut před koncem utkání, a to hned dvakrát během dvou minut. Nejdříve se prosadil Francl a brankovou pojistku přidal Vážný. Chlumčany jsou v tabulce B třídy na druhém místě s devítibodovým mankem na Obrnice.

Nové Sedlo - Blažim 5:4 np (2:2)

Nečekané drama bylo k vidění v Novém Sedle. Domácí byli v souboji s posledním týmem tabulky jasným favoritem a svou roli také půl hodiny plnili. Do vedení šli brankou Haštaby z 15. minuty a na 2:0 zvyšoval ve 27. Kohout. Pak ale přišel výpadek v obraně a hosté nejdříve ve 35. Pučokem snížili a čtyři minuty před přestávkou Onuščákem srovnali.

Krátce po přestávce vrátil domácím vedení Sitár a v 75. je poslal do dvoubrankového vedení Bednář, ale závěr domácí nezvládli a inkasovali z kopaček Berky a Kobyláka. O vítězi tak rozhodovaly penalty, ve kterých byli domácí úspěšnější 4:2. Nové Sedlo je v tabulce soutěže třetí, dva body za Chlumčany.

Březenecká - Tuchořice 4:2 (2:0)

Utkání sousedů v tabulce mělo být papírově vyrovnané, ale to platilo až ve druhém poločase. To už ale hosté prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Za domácí se trefili Boček a Špicar.

Deset minut po přestávce sice Orság snížil, ale domácí Minařík pět minut nato dal třetí branku Březenecké. Stejný hráč skóroval i v 66. minutě a brankovou přestřelku uzavřel minutu po něm svou druhou brankou v utkání hostující Orság.

Jaroslav Tošner