Naopak ke svému teprve třetímu utkáním se objevil v základní sestavě po letech odchovanec a do předloňska extraligový nohejbalista Vojtěch Sýs, dvojče obránce Jakuba.

Situace domácích není vůbec dobrá. Mužstvu se dlouhodobě nedaří. Kromě řady zraněných hráčů se Slavoj trápí v koncovce, když se mu nedaří proměňovat šance, které si vytvoří.

Půlhodinový opatrný začátek přinesl největší šanci hostům ve 23., kdy míč poslaný do domácí sítě vykopl v poslední chvíli Zmrhal. Z téměř stejné pozice ve 30., už ale kapitán hostů Just podstřelil vybíhajícího Švarce. Domácí brankář se vyznamenal ve 44., kdy zlikvidoval tutovku Červenky. Slavoj měl mezitím dvě dobré příležitosti, ze kterých ale vyšla vždy vítězně obrana Jílového.

Snaha o vyrovnání hned po změně stran vynesla domácím několik gólovek, ale skóre se neměnilo. Dělovku Zmrhala do šibenice zázračně vytáhl brankář Smutný nad branku a v 55. Hassmanovu ideální přihrávku na malém vápně minuli hned dva domácí borci. Když v 59. vychytal Smutný robinsonádou bombu P. Klince a zaúřadoval na brankové čáře i po dalším rohovém kop, přišlo rozhodnutí. Odkop hostů za půlicí čáru zachytil Just, prošel mezi dvěma obránci v otevřené obraně a dlouhé sólo zakončil gólovou pojistkou. Žateckým nepomohlo ani střídání čtyř hráčů, největší šanci ke korigování dorážkou propásl v 84. ze tří metrů střídající Pinkr.

Slavoj se po celkem vydařeném podzimu, kdy přezimoval v horní polovině tabulky, se přibližuje na jaře nečekaně k sestupové čáře ponoru. Slavoj má v současné době na 10. místě 26 bodů, ale je to jen o šest více, než má poslední Kadaň. V dalším kole jede do Vilémova a pak ho čeká domácí duel s prvním celkem tabulky a horkým kandidátem na postup, Mostem a dohrávka s Modlany. 

Žatec - Jílové 0:2 (0:1)

Branky: 30. a 61. Just
Rozhodčí: Flade - Dušek, Menšík, ŽK 2:4, 100 diváků

Sestava Žatce: Švarc - V. Sýs (62. Vl. Hynek), Jak. Zmrhal, Bešík, F. Klinec - Smékal (46. Pinkr), Zelinka (46. Mach), Hassman, J. Sýs - Hankocy (89. Šmejc) - P. Klinec

Trenér: Karel Chlad, asistent. Vl. Hynek st.

Jaroslav Kubíček