„Stojím tu už od čtyř od rána, abych si mohl vybrat nejlepší místa,“ řekl Deníku Plzeňan Ivan. Chvíli před otevřením pokladen se však stejně jako ostatní dozvěděl, že lístky na hlavní tribuny vůbec v prodeji nebudou. „Je to od klubu pěkná lumpárna. Pro sebe a pro sponzory si zamluví ta nejlepší místa, ale nám, kteří jim nosíme peníze, nechají jen místa v obloucích a za bránami, rozčiloval se například Richard z Plzně. A rozhodně nebyl sám, davem to jen hučelo. „Pěkně s námi vydrbali,“ bylo jen slušné konstatování jedné fanynky. Většina však volila slova mnohem silnější.

Téměř každý však na jakékoli nadávání zapomněl v okamžiku, kdy od okénka odcházel s vytouženými lístky. „Dojímá mě vidět vedle sebe Viktorku a Barcelonu už jen napsané,“ přiznala Lucie K., která prý nevynechá žádný domácí zápas. Většina přítomných má u sebe permanentek víc, lístky tak mizí doslova po desítkách. „Mám jich 81,“ pochlubil se Ivan.

Permanentkáři, kterých je přibližně patnáct set, mají přednostní právo na zakoupení balíčku v ceně od 3200 do 4200 korun ještě do pondělí. Další dva dny budou lístky k mání pro každého, kdo si pro ně do Štruncových sadů přijde, zakoupit je možné vždy tři balíčky na osobu. I v neděli ráno se však spekulovalo o tom, že na mnohé se určitě nedostane. „Myslím, že tu spousta lidí bude v noci na úterý i spát, ale vyprodáno bude rychle,“ míní fanoušek Martin Seidl.

Spolu s ostatními příznivci plzeňského klubu se snažil vydedukovat, kolik lístků by se do oběhu mohlo dostat. Kapacita stadionu v pražském Edenu bude 19 tisíc, UEFA si vezme přibližně pět tisíc lístků, tisíce lístků má Viktorie pro sponzory, hráče a vedení, permanentkářům připadne přibližně čtyři a půl tisíce lístků. „Něco je třeba počítat i pro kotel a hosty, takže těch lístků zbude tak maximálně tři čtyři tisíce,“ vypočítávají fanoušci.