Lounům přineslo poslední domácí utkání podzimu dva cenné body

Louny /FOTO/ – V neděli za chladného počasí a stálého deště porazily Velvary v závěrečných penaltách

13.11.2017

Utkání Loun (v modrém) proti VelvarůmFoto: Jaroslav Tošner

Předposlední kolo podzimní části bylo pro lounské fotbalisty posledním domácím a los jim k němu přisoudil současného lídra tabulky divize B – celek Velvar. Těm v Lounech skončila osmizápasová vítězná šňůra, domácí získali dva cenné body do tabulky.

Utkání v Lounech se hrálo za chladného počasí a stálého deště. Hosté začali ve svižném tempu a už ve 4. minutě vyslali Budějským na bránu první střelu, která jim přinesla rohový kop. Ten se domácím obráncům podařilo odvrátit, ale hned z další akce se míč dostal k Mūllerovi, který pohotovou střelou těsně minul tyč Pokorného branky. O dvě minuty později centroval z pravé strany hostující Kalaš na Pavlíčka. Jeho pokus ve skluzu však Pokorný zneškodnil. Další skvělý zákrok vytáhl Pokorný ve 13. minutě, kdy odvracel střelu Pavlíčka na roh. Běžela 19. minuta. V ní dlouhým nákopem poslal míč dopředu Frohna, míč okamžitě putoval ke zcela volnému Kalašovi, který dlouho neváhal a odcentroval před vápno, kde číhal Holub. Ten z půlkruhu zamířil pod břevno a Pokorný se jen marně natahoval – 0:1.

Louny měly první vážnější šanci až ve 23. minutě, kdy se po rohu dostal k míči ve skrumáži před brankou Soukup, ale jeho střelu obrana zablokovala. V závěrečné minutě první půle měli domácí výhodu nepřímého kopu zhruba za 30 metrů. Míč se z kopačky Černého dostal k Soukupovi, který pálil z levé strany a jen o kousek minul zadní tyč.

V prvním poločase byli hosté jednoznačně lepším celkem. Byli rychlejší, výborně kombinovali a připravili si řadu střeleckých příležitostí. Chyběla jim však přesnost zakončení.

Louny se zvedly k obratu

Druhý poločas přinesl domácím barvám obrat v utkání a prokřehlí fanoušci se konečně mohli radovat. Už ve 49. minutě vysunul Černý Lesniaka, ten téměř od levého rohového praporku odcentroval před bránu, Soukup patičkou prodloužil na volného Popoviče a ten střelou do vinglu zařídil vyrovnání. Domácím k obratu stačila minuta. Gólman Měsíček špatně rozehrál, míč zachytil Popovič, který poslal na Lesniaka, ten prodloužil na Soukupa a ten předvedl fotbalovou parádu. Udělal kličku Měsíčkovi s Frohnou, proklouzl kolem Noska a gólem do prázdné brány poslal svůj tým do vedení. Trenér Velvar na vzniklou situaci reagoval dvojím střídáním. Brankovou pojistku mohl přidat v 63. Lesniak, který se dostal do brejku. Proti němu vyběhl Měsíček a lounský útočník před hranicí vápna zakopl o míč a šel k zemi.

Tlak hostujícího celku sílil. Velkou šanci měl v 69. minutě Budějský, ale trefil jen nohy Pokorného. V následující minutě tentýž hráč zahrával trestný kop z levé strany. Balón propadl až v Pavlíčkovi, který z bezprostřední blízkosti srovnal na 2:2. V 72. kryl Měsíček nebezpečnou hlavičku domácího Vokurky. Za další dvě minuty si na přímý kop Fiřta naskočil Kurka. Jeho hlavička šla ale hodně mimo. V nervózním závěru došlo na polovině hřiště ke strkanici. Za napadení protihráče inkasoval hostující Vašut červenou a lounský Vokurka žlutou kartu.

Utkání tak dospělo do penaltového rozstřelu. Za Louny byli úspěšní všichni exekutoři – Suchý, Kurka, Popovič, Pokorný i Fiřt. Rozhodla tak úplně první penalta, kterou Tenklovi vytěsnil na tyč domácí brankář Pokorný.

Louny jsou v tabulce se 16 body na 12. místě a podzimní část uzavřou příští neděli na Meteoru Praha, který je jen o dva body o příčku za Louny.

Louny – Velvary 3:2 np (0:1)

Branky: 49. Popovič, 50. Soukup – 19. Holub, 70. Pavlíček
Rozhodčí: Řeháček, Šťastný, Horáček, ŽK 1:1, ČK 89. Vašut, 163 diváků

Louny: Pokorný – Fiřt, Vokurka, Černý (81. Vondráček), Krejčík – Popovič, Kotlan, Soukup, Suchý – Kurka, Lesniak

Velvary: Měsíček – Frohna (84. Červený), Tenkl, Obrtlík, Šáda – Budějský, Pavlíček, Nosek (59. Chrobák), Holub, Kalaš (59. Stýblo) – Mūller (46. Vašut)

Fotbalová tabulka

Autor: Petr Kinšt

13.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Povodí na závěr rybářské sezony sníží průtok v řece Ohři

Ve Smolnici ráno shořelo osobní auto

V Žatci letos poprvé vztyčí dva velké vánoční stromy

Žatec – Strom v centru města bude letos o něco menší, aby se při větru nezlomil jako ten loňský. Další bude na novém náměstí Poperinge.

Stavba dálnice D7 nabrala skluz, auta na nový úsek vyjedou později

Žatecko /FOTO/ - Termín dokončení dálnice ještě není oficiálně stanoven. Mělo by to být v průběhu léta.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Konec fotbalového podzimu: Krásný Dvůr porazil Dobroměřice, přezimuje druhý

Okres Louny - Celkem čtyři utkání dohrávali o víkendu fotbalisté v okresních soutěžích.