Rozdílný program mají fotbalisté Loun a Žatce pro nadcházející víkend. Zatímco Louny, účastník divize, sehrají přípravu s Libiší, Žatec, jenž hraje krajský přebor, se zaměří na fyzickou přípravu.

Druhý herní test čeká na svěřence lounského trenéra Schettla doma v sobotu 20. ledna od 11 hodin proti Libiši. V prvním přípravném duelu Louny podlehly mladíkům z Teplic (U19) 1:6.

Následovat má zápas s Třeboradicemi venku, 3. února pojedou Louny také ven, utkají se s Duklou Jižní Město. Doma se opět ukáží 10. února proti divizním Zbuzanům. Poté je 17. února doma čeká Ostrov, 24. února Březová a generálku sehrají 3. března v Rakovníku.

Pak už lounské fotbalisty, kteří přezimují v tabulce divize jedenáctí, čeká 10. března ostrý mistrovský zápas v Souši, která je aktuálně třetí. Na jaře chtějí Louny hrát hlavně bez záchranářských starostí. Mají na kontě osmnáct bodů za sedm výher a osm ztrát.

Louny koukají po posilách

„Jednáme o posilách, uvidíme, máme některé vyhlídnuté, ale uvidíme, jak to dopadne. Chceme ještě asi dva nebo tři hráče přivést, jaro bude hodně těžké,“ ví lounský předseda Pavel Domecký.

Před týmem Loun je desátý Motorlet Praha s šestadvaceti body. Dvanáctá Česká Lípa má stejně bodů jako Louny, třináctý Meteor už tři ztrácí.

Žatec, sedmý celek krajského přeboru, naopak o víkendu žádný herní test nečeká. Trenéři se totiž v těchto dnech soustředí spíše na získávání fyzické přípravy, a tak fotbalisty Slavoje čeká hodně běhání a posilování.

Slavoj už ale dva přípravné zápasy hrál. Nejprve těsně podlehl ambicioznímu Mostu 2:3, poté vysoko přehrál Kryry 12:3, obojí na domácí umělé trávě. Další herní test má Slavoj naplánován na 28. ledna doma proti Březové. Poté pojede na turnaj do Německa, 17. února bude hrát s Domoušicemi, a poté 24. února s Rakovníkem. Generálka bude 3. března ve Slaném.

Poté už se 10. března fotbalisté Žatce představí v ostrém zápase v Perštejně. Sedmý Slavoj má v krajském přeboru 23 bodů za osm výher a sedm proher. „Pořád věříme, že můžeme směřovat ke třetímu místu,“ říká sekretář Slavoje Pavel Maňák.