Do začátku utkání chyběla necelá půlhodina, když se z nebe začaly snášet proudy vod a v mžiku zaplavily hrací plochu. Delegát i rozhodčí uznali hřiště způsobilým k utkání a ve vytrvalém lijáku nastoupily obě jedenáctky a rozehrály svůj zápas.

Trenér Schettl měl opět nelehký úkol, když se musel obejít bez řady hráčů základní sestavy buď pro zdravotní problémy, nebo pracovní povinnosti. Postrádal Krejčíka a Černého v obraně, průvan v záložní řadě způsobila neúčast Trupa, Popoviče a Soukupa. Od úvodních minut tak nastoupili dorostenci Pergl, Kubiska a Vondráček. Další trio dorostenců, Podaný, Myšák a Grund, sedělo na střídačce a spolu s nimi útočník Lesniak, který odehrál pouze úvodní utkání jara v Souši, kde se zranil. Ani Velvary nebyly kompletní. Ze základní sestavy chybělo několik hráčů.

Terén byl naprosto neregulérní. Míč se mnohdy zastavoval ve vodě, hráči jezdili po vodní hladině jako po tobogánu, ale hrálo se. První šanci měli domácí v 9. minutě. Slabou střelu Tenkla Pokorný bez problémů lapil. Také další velkou šanci měl domácí celek. V 17. minutě utekl po pravé straně kapitán Budějský. Pokorný včas vyběhl z brány a míč mu na poslední chvíli ukopl. Další střelu na branku Loun vyslal ve 34. Miller, ale i s tou si Pokorný poradil.

Na straně Loun statečně bojovali Zícha, Zeman nebo Vondráček, ale obrana a voda je dále než k vápnu nepustily. Velvary měly výhodu několika rohových kopů, ale obrana Loun si s nimi poradila. Déšť neustával a navíc se přidala bouřka.

Předčasný konec

Během přestávky se rozhodčí s delegátem utkání dohodli na skutečnosti, že hrací plocha je pro pokračování utkání zcela nezpůsobilá, a zápas byl ukončen.

Náhradní termín byl domluven na tuto středu, 13. června, pravděpodobně od 18 hodin.

Lounům by alespoň bod zcela vyhovoval, protože Česká Lípa zdolala doma Rakovník 1:0. Sestupová matematika je neúprosná. Louny by potřebovaly výhru Rakovníka. K tomu nedošlo a nyní je vše na nohách jejich hráčů. Rakovník má v posledním kole Hrobce, které už jen soutěž dohrávají a Česká Lípa nastoupí v Ostré.

Louny budou hostit nevyzpytatelný Meteor Praha, který je sice sousedem v tabulce, ale má o luxusních devět bodů více.

Hodně tak bude mrzet prohra v Novém Boru. Jisté je, že to budou nervy až do závěrečného hvizdu posledního utkání. Doufejme, že alespoň sestava bude odpovídat boji o záchranu.

Velvary - Louny 0:0 nedohráno

Rozhodčí: Pekař - Hanousek, Mrkáček, ŽK 1:2, 50 diváků

Sestava Velvar: Měsíček - Ludvík, Stýblo, Nosek, Kalaš - Šalda, Holub - Tenkl, Pavlíček, Budějský - Miller

Sestava Loun: Pokorný - Fiřt, Vokurka, J. Suchý, Pergl, Zícha, Vondráček, Kotlan, Kurka, Kubiska - Zeman

Jaroslav Tošner