Nelehkou situaci měl před důležitým utkáním 22. kola divize lounský trenér Schettl. Prakticky se mu rozsypala obrana. Dlouhodobě jsou zranění Vokurka s Radkem Němcem, k tomu přišel o Suchého, kterého trápí svalové zranění z utkání minulého kola a chyběl i potrestaný Černý. Svalové problémy navíc nedovolily nastoupit Kurkovi. Na okraje obrany tak od úvodních minut nastoupili dorostenci Pergl s Hrnčířem. Do zálohy se vrátil po dlouhém pětizápasovém trestu Trup.

Trup se dostal jako první, krátce po zahájení hry, ke střele na branku, ale mířil na špičky vysokých smrků za bránou. Hrálo se nahoru, dolů, ale bez výraznějších šancí. Většina akcí končila před vápnem. Běžela 21. minuta, ve které zatrnulo trenérovi Loun a lounským fanouškům, kterých do Rakovníka přijelo poměrně dost. Po rohovém kopu zůstal před brankou ležet Krejčík. Ten musel být následně ošetřen mimo hrací plochu a po třech minutách se k úlevě Lounských mohl zapojit do hry. První vážnější střelu na branku vyslal ve 26. domácí Petr Kučera. Jeho pokus vyrazil Pokorný na roh. O deset minut později to bez přípravy zkusil Novák, ale o metr a půl minul levou tyč Pokorného brány. Tři minuty před přestávkou zahrozil na druhé straně Popovič, ale ani on nemířil přesně.

Louny hrály pozorně v obraně, byly o poznání fotbalovější. Hodně starostí domácí obraně dělal hlavně rychlý Soukup.

Druhý poločas začal pro hostující celek šokem. Ve 47. minutě zahrávali domácí opakovaný roh z levé strany. Na centr Kučery si naskočil Kingsley Omovie, míč hlavou lehce přizvedl nad Pokorného a ten propadl kolem Krejčíka, který nestihl zareagovat, k zadní tyči. Hra dostala okamžitě větší tempo. V 52. zachraňoval před brankou Fiřt. Po hodině hry přišla velká šance Loun. U postranní čáry poslal k zemi po levé straně pronikajícího Zíchu Hradecký a kopal se trestný kop. K němu se postavil Popovič. Na jeho povedenou střelu si nabíhal Trup, ale těsně před ním gólman Kup stačil volejbalovým „bagrem“ vybrat a poslat míč ven z vápna.

Za dalších šest minut dostaly Louny výhodu další standardky. Tentokrát z druhé strany. Rozhodčí Cichra sice udělal na trávníku dvě značky, ale moc si nelámal hlavu se vzdáleností, která měla do 9,15m hodně daleko. Trup rozehrál chytře na Fiřta, ten pálil kolem zdi k přední tyči, ale Kut jeho úmysl vystihl. Další šance měli hosté. Nejdříve v 70. minutě pálil v ideální pozici vedle brány Kučera a o osm minut později šla střela Hradeckého těsně kolem tyče lounské branky. Za další čtyři minuty se Hradecký srazil s Dolákem, ale ve skluzu nemířil přesně.

Za stažení zezadu karta nepadla

Hodně vzruchu přinesla 86. minuta. Po pravé straně unikal domácí obraně Soukup. Bredler jej chytil oběma rukama zezadu a poslal ho k zemi. Rozhodčí Cichra i k překvapení domácích fanoušků neocenil tento zákrok kartou (Bredler již jednu žlutou měl), ale nařídil jen trestný kop.

Snad na vteřinu přesně v 90. minutě pak hlavní rozhodčí foukl do píšťalky a zápas ukončil.

Hodně frustrovaní hráči Loun nesli výroky rozhodčího s nelibostí, ale svou hrou si za celých 90 minut nevytvořili vyloženou brankovou příležitost. Domácím pak stačila jedna povedená střela.

Do konce soutěže je stále ještě daleko. Zbývá odehrát osm kol a ve hře je tak hodně bodů. Pro Louny bude důležité bodovat doma a nějaký bod získat venku. S výhrou by se mělo počítat na hřišti beznadějně posledního Nového Boru. 

Hodně však ovlivní zdravotní stav hráčů. Do obrany se již bude moci vrátit potrestaný Černý a hlavně by mohl nastoupit uzdravený Lesniak. Zeman, který se ukázal v prvním utkání v Chomutově v dobrém světle, byl zatím v těch ostatních nevýrazný a zůstal daleko za očekáváním.

Louny budou v příštím kole hostit na svém hřišti celek Ostré, který je v divizi prvním rokem, ale drží čtvrtou příčku se ziskem 42 bodů. Louny zůstávají se 30 body jedenácté

Na podzim si Louny z Ostré odvezly dva body, když v základní hrací době remizovaly 1:1 a uspěly na penalty.

Rakovník - Louny 1:0 (0:0)

Branky: 47. Kingsley Omovie
Rozhodčí: Cichra Hádek, Švagr, ŽK 2:3, 15 diváků

Sestava Rakovníka: Kut Ibraimi, Vecka, Bredler, Vild Hradecký (84. Hynek., Novák (76. Gögh) , Verner, Červený (64. Dolák), Kučera Kingsley Omovie

Sestava Loun: Pokorný Pergl, Fiřt, Krejčík, Hrnčíř Soukup, Trup, Popovič, Kotlan, Zícha Zeman

Jaroslav Tošner