Minule doma o dva body obrali lounští fotbalisté po penaltách první celek divize z Velvar, nyní v podzimním loučení vezou opět dva body, opět po penaltách, z půdy Meteoru Praha. Přestávku přečkají Louny na jedenácté příčce tabulky.

Louny začaly proti Meteoru, který byl sousedem v tabulce, lépe. Už ve 14. minutě centroval Popovič a Michal Lesniak poslal hosty do vedení. V 18. minutě navíc vedly Louny už 2:0. Opět byl úspěšný Lesniak.

V dalších minutách ale o sobě dali vědět také domácí. Ve 27. zahrával Meteor roh, úspěšný byl Frantl. Další rána pro Lounské přišla ve 38. minutě. Tentokrát ne v podobě branky, ale druhé žluté karty pro Kotlana, po které následovala červená a předčasný odchod do kabin.

Ve druhé půli Meteor tlačil oslabené Louny, přehrával je. Přesto měli hosté šance. V 70. Kurka centroval, Zícha ale hlavou o kousek minul. Tlak Meteoru byl nakonec úspěšný v 78. minutě. Na 2:2 srovnal Jankú. A protože do konce zápasu nikdo další branku nepřidal, vyloučen byl po druhé žluté pouze domácí Pavlík, rozhodovalo se v penaltovém rozstřelu. Ten Louny, stejně jako nedávno proti Velvarům, zvládly. Rozhodovalo se v osmé sérii.

Louny tak po dvoubodovém zisku proti Meteoru přezimují v tabulce divize na jedenácté příčce. Mají na kontě osmnáct bodů za sedm výher a osm ztrát. „Oproti tomu, jak jsme v divizi hráli minule, je to určitě posun. Samozřejmě, některé zápasy jsme mohli být lepší, mít o něco více bodů, ale celkově jsme spokojeni,“ hodnotí předseda lounských fotbalistů Pavel Domecký.

A už vyhlíží jaro. „Bude to hodně složité. Chceme ještě asi dva nebo tři hráče přivést, jaro bude hodně těžké,“ ví Domecký.

Tabulku divize po podzimu vedou Velvary, mají 36 bodů za jedenáct výher a čtyři prohry. Před týmem Loun je desátý Motorlet Praha s šestadvaceti body. Dvanáctá Česká Lípa má stejně bodů jako Louny, třináctý Meteor už tři ztrácí. Poslední je v tabulce Nový Bor s jedním jediným bodem. Jedenácté Louny mají po patnácti kolech podle čísel jedenáctou obranu i jedenáctý útok. Nejlepším střelcem soutěže je prozatím Martin Boček z Chomutova, lounský Michal Lesniak je s devíti zásahy na čtvrté příčce. Další střelci Loun ale zaostávají, Tomáš Kurka se trefil třikrát.

Meteor Praha - Louny 2:3 po PK (1:2)

Branky: 27. Frantl Jan, 78. Jankú Patrik - 14. a 18. Lesniak Michal
Rozhodčí Duda, ŽK 4:3, ČK 1:1 (89. Pavlík - 38. Kotlan), 80 diváků

Sestava Loun: Pokorný - Vokurka, Krejčík, Černý (56. Zícha), Fiřt - Suchý, Popovič - Kotlan, Soukup, Kurka (82. Vondráček) - Lesniak