Oba nejvýše hrající fotbalové týmy z okresu Louny se o víkendu ukáží domácím fandům. Louny narazí na favorita z Neratovic, Žatec naopak na trápící se Litoměřicko.

Fotbalisté Loun budou hrát proti Neratovicím, které jsou v tabulce divize druhé s osmi výhrami a čtyřmi ztrátami, v neděli 5. listopadu od 14 hodin. Louny jsou aktuálně jedenácté, na kontě mají pět výher a šest proher a o jedenáct bodů méně než Neratovice.

Louny v posledních dvou duelech v divizi prohrály, se silným Kladnem 2:3 a s Českým Brodem 1:2. Předtím přehráli Lounští poslední Nový Bor vysoko 6:0. V posledním kole ale nehráli, duel s Hostouní byl odložen kvůli nepříznivému počasí, zápas „odfoukl vichr“. Toto klání se odehraje ve středu 8. listopadu.

Tabulku divize aktuálně vedou Velvary s devětadvaceti body. Naopak poslední je Nový Bor s pouhým jedním bodem. Nejlepším střelcem soutěže je prozatím Martin Boček z Chomutova s jedenácti trefami. Na páté příčce je lounský Michal Lesniak se sedmi zásahy. Dvakrát se v lounském dresu trefili Černý, Schettl a Kurka.

Fotbalová tabulka

Žatečtí fotbalisté vyběhnou ke svému domácímu utkání už v sobotu 4. listopadu ve 14 hodin. Utkají se s Litoměřickem B.

Rezervě Litoměřicka se zatím v sezoně nedaří, je aktuálně čtrnáctá s jedenácti body za tři výhry a devět ztrát. Slavoj je v krajském přeboru šestý. Má na kontě šest výher, šest proher a osmnáct bodů. V poslední době prohrál s Brnou a Bílinou, v posledním kole ale překvapivě přehrál druhý celek tabulky, favorita ze Štětí, na jeho půdě 2:1.

Tabulku krajského přeboru zatím vedou Modlany, mají jedinou ztrátu a třicet jedna bodů. Poslední pozice patří Neštěmicím.

Nejlepším „sniperem“ je po dvanácti odehraných kolech Dominik Valenta s patnácti zásahy. Třetí je žatecký Petr Klinec, ten zatím zatížil konta soupeřů jedenácti brankami. Pět branek má ve statistikách Petr Bešík, tři Hasssman a Hankocy.

Fotbalová tabulka