Po minulém domácím neúspěchu, kdy nedokázali proti České Lípě využít ani přesilovku a prohráli 0:2, se lounským fotbalistům vůbec nedařilo ani v dalším duelu před vlastními diváky. A opět lounský útok doma nedal ani jednu branku, Rakovník si odvezl výhru 3:0.

Lounští fandové viděli velké trápení domácích, jejich útok byl „sterilní“.

První branka přišla jako blesk z čistého nebe. Běžela 4. minuta. Domácí útočili, přišli o míč v pravém rohu hřiště, Rakovničtí okamžitě přenesli hru přes střed, kde operoval bývalý hráč Žatce a Souše Jan Hynek, na pravou stranu až k Rossmannovi. Ten poslal balon před bránu na zcela volného Kingsleyho a ten bez problémů překonal Pokorného – 0:1.

Další šanci měli hosté ve 28. minutě, kdy opět Hynek našel na levé straně nabíhajícího Kučeru, ten bez problémů přešel přes Fiřta, ale se zakončením se unáhlil a mířil mimo tyče. Čtyři minuty nato přišla první příležitost Loun. Nejdříve se k brance probíjel Trup, ale toho odzbrojil Stuchl. Míč se dostal k Vokurkovi, který pohotově střílel za hranicí vápna, avšak jen do náruče připraveného Kuta.

Další ukázkovou rychlou akci předvedli hosté ve 39. minutě. Kučera šel sám po levé straně a křížnou střelou přesně zakončil – 0:2. Ve 42. zahrával Trup trestný kop. Kut střelu vyboxoval k Fiřtovi. Ten však pálil z 20 metrů nad.

Pro napadeného přijela sanitka

V úvodu druhé půle více než hra na trávníku vzrušilo přítomné napadení pořadatele jedním z diváků na tribuně. Útočník byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Po tvrdém úderu a kopanci zůstal pořadatel bezvládně ležet. Útočník seskočil na střechu šatny a pak dolů a klidně ze stadionu odešel. Pro zraněného přijela sanitka a odvezla jej k vyšetření.

Po nečekaném vzrušení, které ale rozhodně na fotbalové stadiony nepatří, se pokračovalo ve druhé půli.

První šanci měli opět hosté, které vede bývalý kouč žateckého Slavoje a později Souše Pavel Koutenský, který lounský fotbal dobře zná.
V 59. centroval před branku Rossmann. Lounský Černý však stačil zasáhnout před nabíhajícími útočníky a odkopnout na roh. Pak přišla velice nezáživná pasáž až do 78. minuty.

To již uvnitř vápna stojící hostující Vecka zahrál sice neúmyslně, ale přece jen rukou, a kopal se pokutový kop. Míč si postavil Černý, mířil však přímo do středu branky, a Kut tak penaltu zneškodnil. Louny tak nedaly branku ani z pokutového kopu…

Prakticky z protiútoku přišla další tvrdá rána pro domácí. Rychlou akci po pravém křídle zakončil středem nabíhající Kingsley a bylo to 0:3.
Hned v následující minutě měli po penaltě druhou největší šanci domácí. Střídající Kurka to zkusil hlavou, ale Kut stačil jeho pokus vyškrábnout a opakovaná střela Kurky přes hlavu šla mimo. Poslední šanci utkání měli v 91. minutě hosté, jmenovitě Hradecký, ale jeho pokus o přehození Pokorný vystihl a míč lapil.

Domácí byli v útoku tentokrát naprosto neškodní. Nedařilo se celému týmu. Obrana měla ne okna, ale spíše výkladní skříně, záloha také neměla svůj den. Hosté byli lepší v osobních soubojích, předčili své soupeře v rychlosti, obrana byla prakticky stoprocentní.

Louny jsou v tabulce divize aktuálně na jedenácté pozici a mají devět bodů. Nováček v úvodu sezony začal výborně, v posledních kolech se mu ale tolik nedaří. Na kontě má tři výhry a čtyři prohry.

V dalším kole nastoupí Louny v poslední zářijový den na hřišti dalšího divizního nováčka, celku Ostré.

Louny – Rakovník 0:3 (0:2)

Branky: 4. a 80. Kingsley, 39. Kučera
Rozhodčí Paták, ŽK 4:1, 298 diváků

Sestava Loun: Pokorný – Fiřt, Černý, Krejčík, Vokurka (70. Kotlan) – Schettl (67. Kurka), Popovič, Trup, Soukup – Suchý, Lesniak

Sestava Rakovníku: Kut – Vild (78. Výborný), Vecka, Stuchl, Verner – Rossmann (72. Rothe), Hynek, Dolák (89. Gögh), Vrána – Kučera, Kingsley (83. Hradecký)

Jaroslav Tošner