Stabilizovat výkonnost a vyvarovat se nevyváženému fotbalovému projevu. To je podle trenéra FK SEKO Louny Zdeňka Kudely cíl mužstva, které se v předchozích dvou ročnících pohybovalo v dolních patrech tabulky divize B. Tentokrát by chtělo hrát klidný střed, ideálem by byla horní polovina peletonu.

Lounští, kteří jsou poměrně ofenzivně ladění, se posílili o několik hráčů, těmi nejznámějšími jsou Šimeček se Švejdou, kteří v minulosti nakoukli do ligového áčka FK Teplice. „Měli by povznést fotbalovost týmu. Velmi dobře se v přípravě jevili ale i další nové tváře – Klimt a Myška,“ chválí Kudela.

„Vůbec nevíme, jak uplynulý rok poznamenal ekonomickou, a tím také fotbalovou kvalitu soupeřů. Tu ukáže až vlastní průběh soutěže. Ale tradiční účastníci se zřejmě o sebe uměli postarat.“

V Lounech věří, že se zlepší situace v rozhodování zápasů. Sudí v předchozích sezonách klub několikrát výrazně poškodili. „Kvalita rozhodování byla katastrofální. Pracoval jsem 26 let v profesionálním fotbale, ale s něčím podobným, jako v divizi, jsem se nikdy nesetkal. V soutěži rozhodovaly v zákulisí funkcionáři klubů, kteří si získali ve vedení asociace podporu, a pak hlavně rozhodčí. Všichni si proto přejeme, aby s nástupem Petra Fouska byly tyto aktivity minimálně silně omezeny,“ spíná Kudela ruce.

Nová sezona bude podle něho netypická v poměrně časném začátku a typická v tom, že soutěž bude potřetí pokračovat ve stejném rozlosování, jako to bylo ve dvou předchozích sezónách. „Ale doufáme, že zákulisní karty už nebudou stejně rozdané,“ přidává. 

Ondřej Holl