Zlepšit produktivitu a ve třetím pokusu konečně také vyhrát na půdě soupeře. Takový je cíl Loun v divizním duelu s týmem Hrobců. Žatec, který dosud čtyřikrát vyhrál, zajíždí na půdu předposledního celku krajského přeboru.

Louny jsou po pěti kolech divize na deváté příčce, mají šest bodů. Jedou do Hrobců, které v minulé sezoně vyhrály krajský přebor a společně tak jsou v divizi. Plánovaný výkop je v sobotu 16. září v 10.15 hodin.

Hrobcům se ale zatím v sezoně příliš nedaří. Jen jednou jejich fotbalisté vyhráli, čtyřikrát odešli poraženi. Naopak Louny vyhrály dvakrát, vždy ale na domácí půdě. Jsou ve středu tabulky. U soupeřů se ještě svěřenci trenéra Schettla neradovali. Louny porazily ambiciozní Souš a silný Chomutov. Naopak podlehly Motorletu, Úvalům a naposledy České Lípě, když obě branky dal Arsenal v oslabení, hrál v devíti.

Lounští fotbalisté v pěti duelech zatím nastříleli šest branek, dvě si připsal Filip Schettl. Obrana inkasovala 10 gólů a pokud chtějí Louny stoupat tabulkou, bude se muset defenziva zlepšit, podobně ale jako lounská produktivita.

Žatci se zatím v novém ročníku krajského přeboru daří. Je čtvrtý s dvanácti body, stejný počet má ale i první Mostecký FK. Slavoj prozatím čtyřikrát vyhrál a jen jednou ztratil.

Fotbalisté Žatce se radovali proti Perštejnu, Modlanům, Hornímu Jiřetínu a naposledy s Modrou. Prohráli jen s Neštěmicemi.

Navíc nyní jedou do Jílového jako favorit, vždyť domácí jsou až předposlední a mají jedinou výhru. Zápas začíná v sobotu 16. září v 17 hodin.
Žatecký útok je zatím třetí nejúspěšnější v soutěži, trefil se už čtrnáctkrát. Šest branek dal Petr Klinec, po třech Petr Bešík a Hankocy. Obrana inkasovala jedenáctkrát.