Hostům nechutnala desítka

Most, Souš - Když v 7. minutě vedla Souš A nad Dobroměřicemi už 3:0, byli už hosté zralí na ručník.

2.3.2009

Jako noc a den se lišily poslední dva výsledky Dobroměřic na turnaji v Souši. Po vítězství 6:0 tentokrát Dobroměřičtí prohráli 2:10 s týmem pořádající Souše. V záběru jsou před Ihrackým (vlevo) Roman Papcun, Jiří Krupka a Jiří Holoch. Foto: DENÍK/Jaroslav Kubíček

Neuvěřitelný debakl postihl fotbalisty Středohoru Dobroměřice v sobotním utkání turnaje Apollo Cup na Baníku Souš, kde jim domácí A celek nastřílel deset branek! Výprask hostů od posledního týmu krajského přeboru byl nečekanější o to, že před týdnem tady vyhráli 6:0 nad Litvínovem B rovněž z nejvyšší krajské soutěže. Vše začalo hned v 1. minutě, kdy Holoch ztratil na půlce míč, následoval rychlý protiútok domácích, zastavený faulem Halíře za cenu trestného kopu ze 17 metrů, který Souš využila.

Ve 3. minutě po další zbytečné ztrátě míče šli čtyři domácí na dva beky hostů a do prázdné branky zvyšovali vedení na 2:0. Dobroměřičtí se nepoučili, neboť v 7. využili domácí další tr. kop už na 3:0.

Další šance domácí nevyužili, nebo je vychytal Sedláček. Hra se postupně vyrovnala a zdálo se, že se prosadí i hosté. Nebyli však nebezpeční. Pouze dvě střely ohrozily veterána Lilka, který chytal poločas. Ve 34. trestný kop zakončil Plachý těsně nad a ve 38. další přímý kop z 18 metrů poslal přes zeď Papcun, ale domácí golman vytáhl míč na tyč.

S houstnoucím deštěm se viděli Dobroměřičtí už asi v suchu kabiny, což domácí potrestali dvěma góly do šatny opět po klasickém vyšachování obrany na poločasových 5:0.

Že to během krátké přestávky nezapomněli, ukázali v 51. a 57. minutě už na 7:0. Podobně přidali v 67. další gól a v 72. to bylo již 8:0.

V tu dobu byli hosté zcela bezradní, bez pohybu, bez přesnosti, utápěli se v sólování, zatímco domácí hráli systémem krátkých přihrávek většinou na dotek s pohybem všech hráčů a úžasným přechodem do útočné fáze. Středohor měl dvě gólové šance ve druhé části, ale Kroupa nevyužil ani jednu, když nejprve lobem netrefil opuštěnou branku a druhý pokus z vyložené pozice mu vyrazil brankář.

A tak střeleckou čest obhájil jen Jan Hendrych, když v 81. tvrdou střelou z 18m pod břevno vstřelil čestný úspěch a do konce stihl dát i druhý, neboť v 89. utekl obraně a šťastně zakončil na 10:2.

„Rychlé tři góly s naším mužstvem zamávaly a do konce zápasu už se kluci nezvedli,“ děsil se předvedeného výkonu manažer Pavel Verner. „Zbytečně mluvili, hledali chyby na druhých, než sami hráli!

Nutno dodat, že velmi kvalitní soupeř každou naší zbytečnou chybu potrestal, měl lepší pohyb, důraz a hrál dobře na jeden dotek. I přes velký debakl tomuhle mančaftu já věřím, že do mistráků bude zase pohoda, a v soutěži budeme zase předvádět dobrý fotbal, který od nás fandové čekají.“

SIAD Souš A - Dobroměřice 10 : 2 (5:0)

Branky hostů: 81. a 89.Hendrych. Rozhodčí Petr Černý, 50 diváků.

Sestava: Sedláček – A.Rus (56. Antropius), Halíř (46.Pšigrocký), Havelka, Daniš (16. S.Štranc/46.Daniš) – Krupka, Papcun, Holoch (61.S.Štranc), Plachý – Kroupa, Hendrych. Trenér Karel Šidlof starší

Nový poslanec Pavel Růžička čelí soudu. Budu souhlasit s vydáním, říká

Postoloprty – V případu jde o údajně nevýhodný prodej domu v centru Postoloprt z majetku města. Růžička se na něm měl podílet coby jeden ze zastupitelů města.

Poslanec Michal Kučera z Loun svůj mandát za TOP 09 neobhájil

Louny /ROZHOVOR/ - Zisk necelých čtyř procent v rámci okresu je pro lídra krajské kandidátky jednoznačně zklamáním.

FOTBAL: Slavoj Žatec znovu prohrál a klesá tabulkou

Žatec - Domácí fotbalisté dřeli a snažili se, ale hosté z Brné stoprocentně využili své smrtící brejky.