Po vítězství v zimním poháru si fotbalisté FK Louny pozvali k přípravnému utkání vedoucí mužstvo sousední skupiny 1.A třídy, Lovosice, kterému podlehli 1:3 (0:1). „Byl to velice kvalitní soupeř, který měl celý první poločas převahu,“ konstatoval domácí trenér Jan Fichtner.

Jeho tým působil ustrašeným dojmem, hrál opatrně bez jiskry a nápadu. „Chybí nám několik klíčových hráčů, navíc se ve 20. minutě zranil Vašek Suchý (tříslo) a to vše je znát.“ Trenér postrádá i mladšícho z bratrů Jakuba Suchého, který půjde po podzimním zranění na operaci až v dubnu(?), téměř rok už nehraje po zlomenině Bednář, se zraněním laboruje Havel, stále není plně k dispozici Knotek a potíže trápí Koubu.

Necelé tři týdny před zahájením soutěží je to dost tristní stav. „Ve druhém poločasu kluci přece jen začali více bojovat a hru s Lovosicemi vyrovnali,“ našel pozitivum trenér na sobotním utkání. Lounští také vyrovnali zásluhou branky Střelce na 1:1. Hosté šli znova do vedení a o všem se definitivně rozhodlo v poslední minutě. „Naši obránci přestali hrát, neboť útočník hostů byl za nimi. Protože se však nezapojil do hry, nejednalo se o ofsajd. A než to pochopili, naběhl si tam další hráč a pojistil vítězství Lovosic.“

Lounští sehrají v sobotu další přípravné utkání v Brozanech proti vedoucímu celku 1.B třídy Pokraticím.