První výhru v přípravě na další sezonu v krajském přeboru slaví fotbalisté Loun. V horkém počasí porazili Zličín 3:2. Zličín, jenž je nováčkem divize, začal v Lounech lépe, z první branky se ale radovali domácí. V 16. minutě Hadač zakončoval pěknou akci.

Hosté vyrovnali ve 34. minutě. Chyboval lounský R. Němec a hostující Grobl poslal balon za záda Weisera, nováčka v brance Loun. Stejně jako v první půli, i do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupil lépe Zličín, tentokrát převahu ale vyjádřil i brankově. Ve 48. minutě se do listiny střelců zapsal Houška.

Domácí se znovu dostali na dostřel branky Zličína až v závěru duelu. V 75. vyrovnal Karban a první výhru v přípravě pro Louny pak zajistil v 86. Köchrt.

V sestavě Loun se objevilo proti Zličínu několik nováčků. Zda je uvidíme také v mistrovských zápasech, na to si musíme ještě počkat. Všechny týmy ještě zkoušejí.

Další přípravný duel sehrají Louny ve středu 31. července doma s Aritmou, výkop je v 18.30 hodin. Generálkou na krajský přebor by pak měl být duel ve Vraném, který proběhne v sobotu 3. srpna od 10.15 hodin na hřišti tradičního soupeře. V přípravě zatím Louny kromě vítězství nad Zličínem mají zapsány prohry s juniorkou Teplic (1:2) a AFK Loko Chomutov (1:3).

Louny – Zličín 3:2 (1:1)

Branky: 16. Hadač, 75. Karban, 86. Köchrt – 34. Grobl, 48. Houška.

Sestava Loun: Weiser – J. Suchý, V. Suchý, R. Němec, Lazarik, Zelinka, Minařík, Sanko, Karban, Hadač, Říha. Střídali: Střelec, M. Němec, Köchrt a Baňka.