První herní test absolvovali svěřenci trenéra Pavla Schettla. Louny vyjely na půdu Hostouně a domů si přivezly výhru 2:1.

Tým Loun do Hostouně vyrazil zkoušet například Lukáše Papežíka z Postoloprt nebo Jaroslava Petržílka ze Zichovce, ukázal se i Petr Vokurka z Mostu nebo Gustav Müller, který dříve hrával například za Blšany nebo Kozly. Naopak chyběli někteří známí hráči z minulé sezony; žádné odchody ale zatím oficiálně nebyly potvrzené a o kádru se stále jedná.

V Hostouni se Louny dostaly do vedení hned při první vážnější šanci. Ve 14. minutě se k rozehrávce standardní situace postavil zkušený Zelinka a přes zeď uklidil míč do sítě domácích – 0:1. Další zajímavou příležitost měl o tři minuty později zkoušený Papežík, branku domácích ale přestřelil.

V poločase bylo srovnáno

Ve 34. se poprvé prezentovali fotbalisté Hostouně, Pokorný v lounské brance si ale ještě s pokusem ze standardní situace poradil. O dvě minuty později už ale lovil balon ze své sítě, když domácí využili zaváhání lounské obrany – 1:1. A domácí mohli i zvýšit, po zaváhání Pokorného se ale nakonec skore neměnilo, stejně jako do konce první půle.

Druhý poločas, v hodně pozměněných sestavách, začali lépe domácí. V 52. kryl Weisser, který vystřídal v lounské svatyni Pokorného, vyloženou šanci domácích. Poradil si také s další „loženkou" v 54. Lounští fotbalisté o sobě výrazněji dali vědět zase až v 58. Ze souhry Jakuba Suchého, Trupa a Lazarika, který zakončoval křižnou střelou, ale nakonec nic nebylo. Domácí brankář ji vyrazil na roh.

Když už se zdálo, že první příprava Loun skončí dělbou bodů, přihlásil se o slovo opět Richard Zelinka.
V 84. využil hrubé chyby domácího gólmana, rozhodl se pro lob, a svým druhým gólem v zápase upravil na konečných 1:2.