FOTBAL: Hráči Loun v přípravném zápase podlehli 2:5

Louny /FOTO/ - Soupeřem byl silný celek z divize, za nějž hrají například Mario Lička, Marek Kincl, Radek Šírl. Ve stejné soutěži působí i FK Louny, avšak v jiné skupině.

11.2.2018

FK Louny (v modrém) podlehl Zbuzanům doma 2:5.Foto: Jaroslav Tošner

Fotbalisty Loun čekalo v sobotu hodinu před polednem páté přípravné utkání. Před týdnem zvítězili v Praze nad účastníkem přeboru Prahy Duklou Jižní Město 3:2, když se hattrickem blýskl Zícha.

Tentokrát se celek Loun poprvé představil na domácí umělce a soupeřem mu byl celek Zbuzan, který po podzimu figuruje na 8. místě divize C.

Zbuzany v minulých letech předvedly raketový vzestup, když v sezoně 2015/16 vyhrály A třídu a hned v dalším roce skončily třetí v přeboru Středočeského kraje a postoupily do divize. Jejich dres oblékají takoví hráči jako Mario Lička (144 ligových startů s 26 brankami, na jaře 2016 nastupoval i v Blšanech), Radek Šírl (131 utkání v lize, 8x za reprezentaci, vítěz Poháru UEFA a Superpoháru z roku 2002 se Zenitem Petrohrad) a Marek Kincl (238 ligových zápasů a 67 branek).

Zbuzany v přípravě pouze jednou prohrály, a to s celkem Velvar těsně 0:1. Domácí Louny nastupovaly bez řady hráčů základní sestavy. Chyběli Soukup, Zícha, Kurka, Schettl, Vokurka a Kotlan.

Hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli

Utkání samotné začalo ve svižném tempu, ale s řadou nepřesností na obou stranách. Hosté byli o poznání fotbalovější, silnější na míči, technicky velmi dobře vybavení a s velmi rychlým přechodem do útoku. Domácí se na hrací ploše spíše hledali a nejvíce obrana, která vyrobila řadu chyb. První branka padla do sítě domácích v 10. minutě po rohovém kopu, když Pokorného překonal hlavou Dosoudil. Vyrovnání však přišlo hned z protiútoku a ze stejné situace. Rohový kop zahrával Trup a nekrytý Lesniak jej hlavou usměrnil do sítě.

Hosty poslal do vedení ve 34. minutě Hřebeček, který využil zaváhání obrany a přehodil vyběhnutého Pokorného. I na tuto branku ovšem domácí rychle odpověděli. Ve 37. zahrávali trestný kop a ten kopl parádně Černý, když obstřelil zeď a míč zaplul těsně kolem levé tyče za záda gólmana Zbuzan. Pět minut před přestávkou dali hosté třetí branku. Bylo to rovněž z přímého kopu, když míč jeden z domácích lehce tečoval a změnil směr střely.

Druhý poločas začali lépe domácí. Hned ve 47. minutě šel sám na branku Fiřt, ale jeho slabou střelu brankář Zbuzan stačil nohou poslat na roh. Další tutovku měl v 62. Lesniak, ale i jeho střelu vytáhl gólman na roh. Pak už na hřišti zcela dominovali hosté. V 70. vyšachovali domácí obranu a Patrovský v bráně neměl proti zakončujícímu Brodskému nárok – 2:4. Pátá branka se v domácí síti zatřepetala deset minut před koncem a jejím autorem byl Veliký. V závěrečných vteřinách ještě Šírl trefil tyč.

Louny v tomto utkání příliš neoslnily, ale nehrály v nejsilnější sestavě a šanci dostalo hned několik dorostenců.

Další přípravné utkání sehrají Louny opět v sobotu, 17. února, od 11 hodin, kdy doma přivítají vedoucí celek přeboru Karlovarského kraje – FK Ostrov.    Jaroslav Tošner

LOUNY – ZBUZANY 2:5 (2:3)

Branky Loun: 11. Lesniak a 37. Černý.

Sestava Loun: Pokorný (Patrovský) – Fiřt, Černý, Pergl, Krejčík – Hrnčíř, Popovič, Trup, Hofman, Grund – Lesniak. Střídali Myšák a Suchý.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.