Fotbalisté Tatranu Podbořanu se už podruhé během podzimu vyhoupli na první místo v krajské 1. A třídě. Je to jedna z nejlepších pozic v historii podbořanského fotbalu. Pokud by jim forma vydržela i na jaře, mohli by zabojovat o postup do krajského přeboru.

Tentokrát porazili v sobotu doma tým Spořic, ale vyhráli nakonec se štěstím. Vývoj zápasu museli otáčet, vítěznou branku vstřelil až v 88. Zdeněk Poborský. Hosté se ujali vedení už ve 12., domácí srovnali stav až v 75.

Na třetím a čtvrtém místě tabulky stejné soutěže jsou týmy Dobroměřic a Domoušic. Právě ony si to rozdaly v derby na hřišti v Podlesí, avšak utkání v základní době bylo nikoli jen chudé, ale zcela skoupé na branky a diváci se v základní hrací době gólu nedočkali. Velký příděl branek naopak přinesl až závěrečný penaltový rozstřel, který vyhráli hosté z Dobroměřic v poměru 9:8. Do tabulky si tak připsali dva body, domácím Domoušicím zbyl jen jeden. Hosté měli v zápase více šancí a mírnou převahu, avšak bylo to i proto, že domácí hráli už od 22. minuty jen v deseti kvůli červené kartě, kterou si vykoledoval Pavel Bartko po konfliktu s protihráčem Köchrtem, jenž vyvázl ze stejné situace jen se žlutou.

Další sousedské derby se hrálo ve Vroutku, kam zavítali fotbalisté z Kryr. A domácí spustili kanonádu: zvítězili 6:0, v každém poločase dali po třech brankách. Hattrickem se blýskl Jan Kukla. Vroutek je v tabulce šestý a Kryry desáté.

Střelnici si na svém hřišti otevřeli také hráči Postoloprt, kteří počastovali souseda v tabulce – Údlice – pětigólovým přídělem. V obraně hráli zodpovědně a neinkasovali. Dvě branky za domácí dal Aleš Fridrich, třetí vstřelil rovněž Aleš, ale Šerák, zbylé dvě dali Eduard Bránický a Miroslav Longauer. FK Postoloprty je nyní v tabulce osmý.

Závěrečná utkání podzimní části se budou hrát příští sobotu. Podbořanští se představí v Klášterci, Vroutek v Chomutově a Postoloprty ve Spořicích. Doma budou hrát Dobroměřice, které přivítají Jirkov, a také Kryry, které v rámci dalšího „okresního derby“ budou hostit kluky z Domoušic.

SOBOTNÍ VÝSLEDKY:

Podbořany – Spořice 2:1 (0:1)

Branky Poborský, Janoušek – Kopečný.
Rozhodčí Javorek, žluté karty 4:2, diváků 60.


Domoušice – Dobroměřice 0:1 np

Rozhodčí Ludvík, žluté karty 2:3, červené karty 1:0 (Bartko), diváků 120.

Vroutek – Kryry 6:0 (3:0)

Branky Kukla 3, Volkman, Machyna, Gutwald.
Rozhodčí Dvorský, žluté karty 1:2, diváků 100.


Postoloprty – Údlice 5:0 (4:0)

Branky Fridrich 2, Šerák, Longauer, Bránický.
Rozhodčí Mollinger, žluté karty 2:3, diváků 100.