Nezvykle už v pátek v podvečer nastoupili hráči FK Louny k předposlednímu zápasu podzimní části divize na krásném stadionu v nedalekém Chomutově. Pod umělými světly začali lépe hosté. Už ve 3. minutě šel nebezpečný centr před branku hostí, ale nikdo nezakončil. Domácí odpověděli v 8., ale střela skončila nad brankou Loun. Hrál se spíš bojovný fotbal s množstvím nepřesností na obou stranách. Postupně se více dostávali do hry domácí a těsně před odchodem do kabin mohli i otevřít skóre. Ale po skrumáži střelec domácích mířil vedle branky Loun.

Druhá půle probíhala podobně, oba celky cítily důležitost utkání a chtěly první vstřelit branku. Bohužel nervozita svazovala hráčům nohy a k vidění bylo mnoho nevynucených chyb a ztrát. Vše podstatné se odehrálo v posledních minutách utkání. Nejprve se po rychlé kombinaci středem řítil sám na branku střídající lounský Jan Vážný, míč však převzal špatně a brankář domácích mu včasným vyběhnutím šanci doslova ukradl. Prakticky vzápětí hosté na polovině lehce ztratili míč, ten se dostal na nabíhajícího krajního obránce, který slabě atakován míč dlouhým centrem posadil přesně na hlavu střídajícího Janošíka a ten v nastaveném čase - 91. minutě - rozhodl utkání.

„V posledních dvou kolech jsme narazili na soupeře, které bylo v našich silách porazit. Bohužel zisk pouze jednoho bodu z obou utkání je strašně málo. Frustrující jsou i rozhodující branky v posledních minutách, které jsme inkasovali v obou zápasech," hodnotil lounský trenér Pavel Schettl.

Louny jsou v tabulce své skupiny divize stále poslední s velkou ztrátou na týmy před nimi. V příštím kole, v závěrečném utkání podzimní části, budou hrát v neděli doma v Lounech proti celku Horních Měcholup.

Chomutov – Louny 1:0 (0:0)

Branka: Janošík.

Rozhodčí Brda, žluté karty 1:2. diváků 220.

Sestava Loun: Švarc – Vokurka (Zomer), Říha, Němec R., Havlíček – Soukup (Baňka), Trup – Kochrt (Minařík), Bednář (Vážný), Schettl (Jamrich) – Němec M.     Pavel Schettl, Libor Želinský