Fotbalisté Loun nedokázali zopakovat výborný výkon a výsledek z prvního kola po svém návratu do divize. Zatímco před týdnem doma s přehledem porazili Souš 3:0, tentokrát utrpěli ještě větší debakl od Motorletu Praha, když v sobotu na jeho hřišti podlehli domácím 0:5.

Utkání bylo rozhodnuto už v poločase, kdy platil stav 4:0 pro Motorlet. Domácí tým byl jasně lepší, od začátku udával noty zápasu a Lounští nestačili odolávat jeho tlaku. První gól padl v 18. minutě z kopačky Marka Gábora. Ve 25. a ve 30. přidal další dvě trefy Jan Pyšek a o tom, kde zůstanou tři body, bylo už po půlhodince rozhodnuto. Ve 44. vstřelil lounským hráčům branku do šatny Martin Podzemský a brzy po začátku druhého poločasu potvrdil v 56. jasnou výhru i převahu domácích Jiří Sodoma.

Motorlet potom ubral plyn, spokojil se s výsledkem, v pohodě kontroloval utkání a šetřil síly na další zápasy. Lounskému týmu se už nepodařilo vsítit ani čestný úspěch.

V tabulce své skupiny divize FK Louny klesly na jedenácté místo. Příští zápas odehrají fotbalisté Loun doma před svými fanoušky. V neděli 27. srpna budou v zajímavém derby hostit tým Chomutova. A bude to náročná bitva, protože Chomutov má zatím plný bodový zisk a vyhřívá se na prvním místě tabulky.

Motorlet - Louny 5:0 (4:0)

Branky: Pyšek 2, Gábor, Podzemský, Sodoma.
Rozhodčí Urban, hráno slušně - bez karet, diváků 120.
Sestava FK Louny: Pokorný - Vokurka (77. Vážný), Krejčík, Fiřt, Štourač (70. Havliš), Černý, Trup, Lesniak (84. Bednář), Němec, Soukup, Kotlan.