Fotbalisté Loun v sobotu přivezli cenné dva body ze hřiště Sportovního sdružení Ostrá, což je klub ležící v Polabí ve středních Čechách v oblasti poblíž Brandýsa a Lysé nad Labem. Ostrá je letos nováčkem v divizi stejně jako Louny, ale před utkáním byla mírným favoritem, protože do soutěže vstoupila skvěle a pohybuje se ve špičce tabulky. Z osmi utkání dokázali domácí pět vyhrát. Lounští se pohybují zatím v klidném středu tabulky s vyrovnaným poměrem vítězství a porážek. I tak ovšem zahájili své nynější účinkování v divizi mnohem lépe než před dvěma roky, kdy tam byli rovněž nováčkem, ale nedařilo se jim, většinou tehdy byli v tabulce poslední a po roce sestoupili zpět do krajského přeboru.

V sobotním utkání fotbalisté Loun hráli dobře, favorita se nelekli, dobře se pohybovali i kombinovali. Ve 26. také vstřelili zasloužený úvodní gól - trefil se Michal Lesniak. Domácí pak ale zvýšili tlak, jejich trenér navíc o přestávce poslal do druhého poločasu hned dva čerstvé hráče, a jeden z nich se mu odvděčil gólem - branku vsítil v 56. Tomáš Vild a skóre bylo opět srovnané. Oba týmy už pak hrály opatrně a pozorně bránily, snažily se neudělat chybu, která by vyrovnané utkání rozhodla. Zápas dospěl k penaltovému rozstřelu a v něm byli úspěšnější hráči Loun, kteří skvěle dokázali proměnit všech pět penalt v sérii, zatímco domácí jednou neuspěli.

V tabulce divize jsou nyní Louny na 10. místě, Ostrá je třetí. Lounští jako nováček mají zatím před sestupovými příčkami docela příjemný "náskok" osm bodů a při pohledu opačným směrem, tedy nahoru, za lídrem tabulky zaostávají o deset bodů. V příštím utkání bude hrát FK SEKO Louny doma v neděli proti Novému Boru, který je v tabulce poslední.

Ostrá - Louny 1:2 np (0:1)

Branky: Vild - Lesniak

Rozhodčí Aubrecht, žluté karty 1:3, diváků 190.

Sestava FK Louny: Pokorný - Krejčík, Fiřt, Popovič, Suchý, Černý, Trup (78. Vokurka), Lesniak, Kurka (85. Schettl), Soukup (87. Bednář), Kotlan.