Po pěti letech opět lounští fotbalisté nahlédnou do finále Severočeského poháru. V semifinále vyřadili loňského vítěze z Litvínova. Lounům opět chyběly některé opory, v sestavě domácích je ale dobře zastoupili mladíci.

První šanci utkání měly Louny, Trup ani Kalivoda ale ještě neskorovali. Z další šance domácích sice branka padla, Václav Suchý ale stál v ofsajdu. Poprvé se skore měnilo ve 30. minutě, když litvínovský Stožický překonal Hanuse - 0:1.

Říha vyrovnal

Už po pěti minutách ale bylo vyrovnáno, domácí Kočka předložil dobrý balon Říhovi a ten se nemýlil - 1:1. Začátek druhého poločasu opět vyšel lépe domácím, kteří měli více ze hry. Střela Václava Suchého skončila jen rohem, ani brejk Lazarika nevyšel. Až v 70. minutě unikal Kalivoda, jeho souboj s Ihrackým posoudil rozhodčí jako penaltový zákrok a Trup zvýšil z penalty na 2:1. Hosté se ještě snažili vyrovnat, největší příležitost měli v 73. minutě, Bujnovský ale trefil jen tyč lounské branky. 

Louny tak semifinále zvládly a zahrají si finále, které je na programu 12. června od 17 hodin v Souši. Soupeřem jim bude jeden z dvojice Černiv Litoměřice (hrají 5. června). Naposledy Louny hrály finále poháru v roce 2008 a podlehly Vilémovu 1:5.

Louny - Litvínov 2:1 (1:1)

Branky: 35. Říha, 70. Trup - 30. Stožický

Rozhodčí: Titko; ŽK 1:5, ČK 0:1 (Mir. Svoboda), 60 diváků

Sestava Loun: Hanus - Kočka, V. Suchý, Jamrich, Střelec (82. Pecinka), J. Suchý, Lazarik, Kalivoda (88. Kyncl), R. Němec, Trup, Říha (67. Izera)