Rozporné pocity zavládly v Lounech po skončení letošního ročníku 1.A třídy, když ve skupině B skončil tak jako na podzim na pěkném 2. místě celek FK Louny. Úplná spokojenost tu totiž není, neboť lounští, přestože vedli tabulku polovinu jara, v závěru ztratili šanci na postup do krajského přeboru.

Poslední možností bylo závěrečné ukání na půdě vedoucího Oldřichova. Mělo pelyňkovou příchuť, když dva hráči hostů byli krátce po poločase vyloučeni. Vzápětí se sestupem Domoušic z KP padla i možnost postoupit ze druhé příčky, pokud nečekaně neodstoupí ještě někdo jiný.

Není důvod truchlit

Zklamání z promarněné postupové šance je však zcela zbytečné. „První rok jsme chtěli mužstvo konsolidiovat: hrát na předních příčkách, přilákat do hlediště více diváků a při tom se připravovat nato, abychom v další sezoně zaútočili na postupové místo,“ říká o původních plánech klubu trenér Petr Jantoš. “Z tohoto pohledu jsme tedy spokojeni, protože jsme cíle první sezony splnili.“

Louny hrají bezpochyby podstatně kvalitnější fotbal než v časech ještě nedávných. Vynikající hru předvádělo mužstvo hlavně první poločas s Dobroměřicemi (hattrick V. Szchého), při kanonádě s Černčicemi (9:0), ale i s L. Chomutov B, přestože utkání skončilo plichtou. O síle týmu hovoří, že přivezl z venku 26 bodů, tedy stejně jako získal doma. „Prohráli jsme jen čtyři zápasy, ale jediný který nám opravdu nevyšel a byli jsme horší než soupeř, byl v Litvínově,“ připomenul nejkrutější prohru 0:4 nejlepší střelec a zástupce kapitána Václav Suchý.

Tři odehráli všechno

Trenér Petr Janoš vyzkoušel před letošním jarem 24 hráčů v 7 přípravných utkáních (6 výher, 1 remíza) a ve vlastní soutěži si celkem zahrálo 27 hráčů. Ve všech 26 utkáních nastoupili jen tři – Václav Suchý odehrál 2337 minut z 2340 možných, Martin Knotek 2320 a Jiří Chaloupka 2028 minut. Dále hráli Karel Hasil ve 24 utkáních, Vojtěch Španihel 23, Zdeněk Kubiska a Jakub Suchý ve 22 zápasech, atd. V žádném ze 12 jarních utkání nechyběl kromě Chaloupky, Knotka a V. Suchého ještě Luděk Domecký.

Nejlepším střelcem mužstva se stal Václav Suchý se 12 góly, ale z toho jich vstřelil 10 na jaře. Druhý nejlepší kanonýr je obránce Martin Knotek s 11 góly (nepočítáme mu jednu vlastní doma s Litvínovem na 2:2), třetí byl Karel Hasil s 9 úspěchy. Dále skorovali Zdeněk Kubiska 7, Lukáš Střelec 4, Kosinský, Csonka a Španihel po 3, Neuman, Džuban a Holoch po 2, Matějka, J. Suchý a Chaloupka po 1.

Diváci rádi přijdou na dobrý fotbal

Mužstvo Loun nasbíralo v celé soutěži 74 žlutých a 9 červených karet. Nejtrestanějšími hráči byli Karel Hasil 11 ŽK/2 ČK a Jiří Chaloupka 12/1. Dále Jakub Suchý 7/2, Španihel a Knotek 6/1. Brankář Jiří Šindelář, který chytal v 9 utkáních, stihl dostat 4 žluté a jednu červenou kartu. Jednou z priorit FK Louny je hrát tak, aby hra přilákala na jeho hřiště co nejvíce diváků.

I v tomto směru mohou být lounští spokojeni, neboť podle statistik přišlo do hlediště 2995 diváků, což je druhé místo v návštěvnosti. Největší zájem vykázal pokladník v derby s Dobroměřicemi 450, na další derby s Černčicemi přišlo 400 příznivců. Průměr kazí pouhá stovka na poslední utkání podzimu s Jirkovem. Jednoho postupu se FK Louny přece jen dočkal, když vítězem okresního přeboru se stala rezerva FK a postupuje do krajské 1.B třídy. „To je příslibem pro naše dorostence, kteří se mohou rozehrávat v kvalitnější soutěži, než se prosadí v A týmu,“ je spokojený trenér Jantoš, jehož odchovanci se už prosazují v prvním mužstvu.

I když uniklo první místo, hra Loun byla příslibem

Postup zůstal v Oldřichově