I když v deseti, dlouho sahaly Louny na půdě lídra krajského přeboru o víkendu po bodu. Naději jim ve Štětí vzala rána Remence v devadesáté minutě. Poté, co si oba celky vyměnily úvodní navštívenky, se skore poprvé měnilo už v 8 minutě. Domácí Tůma se lehce dostal k balonu, který nedokázali Lounští dostat pryč od vlastní brány – 1:0.

Nedáš – dostaneš se opět ukázalo v praxi, když hosté nevyužili několik slibných akcí a domácí z rohu ve 20. minutě zvýšili na 2:0 (Šmidrkal).

Už o čtyři minuty později ale Watzka poprvé v zápase skoruje a snižuje na 1:2.

V dalších minutách měli více ze hry a více šancí domácí, navíc ve 29. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch lounský Matyáš.

I v oslabení ale dokázaly Louny domácí trápit a dokonce do poločasu i vyrovnat. Zelinka v 37. přeloboval domácího golmana – 2:2.

Domácí šli do vedení díky penaltě

Ve druhé půli se hrálo teprve krátce, když sudí viděl faul ve vápně Loun a domácí Stejskal se z pokutového kopu nemýlil.

Louny se ale nezdávaly, v 75. minutě se podruhé trefil Watzka a srovnal na 3:3.

V závěru duelu domácí zatlačili lounské fotbalisty před Číže, v 88. nastřelili tyč, v 90. už ale mířil Remenec přesně a rozhodl o výhře favorita 4:3.

„Hra z naší strany nebyla vůbec špatná. Od 29. minuty jsme hráli v oslabení. Kluci bojovali, makali, to se jim nedá vytknout, ale udělali jsme čtyři individuální chyby a proto jsme prohráli," hodnotil duel Martin Sadil, asistent lounského trenéra.

Louny jsou po prohře s lídrem v tabulce krajského přeboru deváté, soupeři za nimi ale ještě budou jeden zápas dohrávat. Louny mají po podzimu na kontě dvacet bodů za šest výher a dvě remízy, sedmkrát prohrály. (hd)

Štětí – Louny 4:3 (2:2)

Branky: 8. Tůma, 20. Šmidrkal, 54. Stejskal (PK), 90. Remenec – 24. a 75. Watzka, 37. Zelinka

Rozhodčí: Moder, ŽK 4:4, ČK 0:1 (29. Matyáš), 110 diváků

Sestava Loun: Číž – Matyáš, V. Suchý, Baňka (68. Říha), J. Suchý – Lazarik, Zelinka (82. Köchrt), Haviar (68. Střelec), Watzka – Trup, Divecký