Po červnovém sestupu Blšan zpět do krajského přeboru má okres Louny nyní jen jediného zástupce v divizi. Fotbalisté Žatce skončili v minulé nováčkovské sezoně na šestém místě, a to kvůli zaváhání až v posledním kole. V právě začínající sezoně chtějí na minulé úspěchy nejméně navázat.
Pro úspěch v Žatci přes léto udělali hodně. Hlásí hned několik posil. „Na přestup přichází brankář Jakub Jakubov, do kádru přivítáme střelce Stožického, na hostování přicházejí Duran, tvořivý Háša a Kmoch," shrnuje letní posily Pavel Maňák, sekretář klubu.

Zdeněk Svoboda zřejmě už v Žatci nebude
Fanoušky Žatce v přípravě zaujal také exotický Ali Osumanu z Ghany, který má zkušenosti například také z Blšan, které tehdy hrály druhou ligu. „Tohoto hráče ještě řešíme," sdělil Maňák.
A kdo ze Žatce odešel? Kvůli pracovnímu vytížení u A týmu Sparty Praha diváci v Žatci už s největší pravděpodobností neuvidí Zdeňka Svobodu.


Střelec Jakubov do Sparty, brankář Jakubov do Žatce
Do sparťanského béčka přestoupil nejlepší loňský střelec Slavoje Alexander Jakubov. Do týmu naopak přišel další Jakubov, ale křestním jménem Jakub. je to brankář. Na hostování do Souše odchází Macháček.
Žatec zahájí divizi v Brozanech. Utkání začíná v neděli 12. srpna v 17 hodin.
Doma se poprvé fotbalisté Slavoje ukáží za týden, kdy na stadion u Ohře přijede Meteor Praha.

Louny začínají v neděli doma proti Bezděkovu

O víkendu startuje kromě divize také krajský přebor. Do bojů zasáhnou dva týmy z okresu Louny - FK Louny i FK Chmel Blšany.
Domácím fanouškům se tradičně v neděli ukáží lounští fotbalisté. Přivítají doma Bezděkov, začátek je v 17 hodin.
Louny v přípravě porazily Zličín 3:1, pak Bohemians Praha B 3:2. Proti Vranému se lounským fotbalistům příliš nedařilo a prohráli 0:3, podlehli také v generálce diviznímu Chrástu 1:2, rozhodující branku dostali ale v poslední minutě. A rozhodně nebyly Louny horším týmem.
Přes letní přestávku „udělali" lounští funkcionáři zajímavou posilu. Louny posílí zkušený ligový hráč Radek Divecký, jenž hrával hlavně za Teplice, v poslední době pak v divizních Brozanech. Je ale otázkou, zda se objeví hned na startu soutěže, trápí ho totiž svalové zranění. Louny ohlašují, že chtějí hrát ve špičce tabulky.

Blšany teprve staví kádr, ale chtějí zpět do divize
Vysoké cíle ohlásili také funkcionáři Blšan. Ti říkají, že se chtějí vrátit do divize. Kádr ale skládají až na poslední chvíli.
Blšany hrají už dnes, od 17 hodin se představí v Bílině. Chmelaři sehráli dvě přípravná utkání, nejprve vyhráli nad Velkou Černocí, která postoupila do I.B třídy 10:2, pak opět zvítězili s Havranem Kryry 6:4. K oběma utkáním ale nastoupily Blšany ve „slepované" sestavě.
Blšany nastoupí s Josefem Němcem, vrací se mladý Siegl, do branky bude připraven určitě Krabec, pracuje se na příchodu Klímy.
Ze známých tváří bude připraven Lanc, Tomáš Poláček se zkušenostmi z Mladé Boleslavi a Mostu. Připraven má být také Zdeněk Zahálka a Martin Mašl, z Chomutova mají dorazit Michal Klimeš a Petr Nový. Na příchodu dalších hráčů do kádru se v Blšanech pracuje.