Už jen tři až čtyři dny scházejí do ostrého startu fotbalových soutěží. O víkendu vstoupí do kolotoče zápasů tři týmy z okresu Louny. Nejvýše postaveným je Žatec v divizi, Louny chtějí útočit na špičku krajského přeboru a Blšany, které v červnu sestoupily, by rády zase krajský přebor opustily směrem vzhůru, tedy zpět do divize.

Blšany hrají už v sobotu
Jako první se představí fotbalovým fanouškům Blšany - v sobotu zajíždějí do Bíliny.
Velkou neznámou je ale zatím kádr Chmelařů, kteří oznámili těsně před startem soutěží spolupráci s ambiciozním Chomutovem. Na soupisce mají ze známých jmen zatím golmana Krabce, špílmachra Josefa Němce a navrátilce Horsta Siegla mladšího. Jeho otec odešel za trenérským řemeslem a kolegou a kamarádem Jozefem Chovancem do Spojených arabských emirátů.

V neděli jdeme v Lounech na úvodní zápas
Doma svým fanouškům se v neděli 12. srpna představí FK Louny. Předseda klubu Pavel Domecký se pochlubil zajímavou posilou - do Loun přichází zkušený exligista Radek Divecký. Trápí ho ale zatím svalové zranění a je otázkou, zda se do víkendu stihne uzdravit. V přípravě se objevil v týmu, který chce hrát v popředí tabulky, také další zkušený hráč Richard Zelinka.

Žatec začíná divizi v Brozanech
Žatec zajíždí v úvodu na půdu Brozan. Také v Žatci ještě zkoušejí nová jména, situace je tam ale hodně jiná, než v Blšanech. Zatímco Chmelaři paběrkují, Žatec si vybírá mezi kvalitními fotbalisty. Zdá se jasný příchod Stožického, dobře se jeví také ghanský útočník Ali Osumanu, trenér Koutenský zkouší také dalšího cizince – Saliho z Chorvatska. Doma svým fanouškům se Žatec poprvé představí až ve 2. kole, kdy přivítá Meteor Praha.

ÚVODNÍ KOLA FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Divize:
1. kolo:     Brozany – Žatec (neděle 12. srpna – 17.00)
2. kolo:     Žatec – Meteor Praha (neděle 19. srpna – 17.00)

Krajský přebor:
1. kolo:     Louny – Bezděkov (neděle 12. srpna – 17.00)
Bílina – Blšany (sobota 11. srpna – 17.00)


2. kolo:    Modlany – Louny (sobota 18. srpna – 11.00)
Blšany – Litoměřice (neděle 19. srpna – 17.00)

(Je možné, že Blšany budou hrát své domácí zápasy jindy. Pokud ano, budeme o tom informovat. V minulé sezoně hrávali Chmelaři i v pátek večer.)