Domácí premiéra lounských fotbalistů přinesla drama do posledních minut. Vítězství Loun zařídil výborně hrající kapitán Karel Hasil až v samém závěru střetnutí. První poločas utkání přinesl platonickou převahu lounského mužstva, které nastoupilo s jedinou změnou v základní sestavě proti úvodnímu soutěžnímu utkání. Hnátka nahradil trenér Václavem Suchým.

Hosté se soustředili na zodpovědnou obranu

K vážnějšímu ohrožení branky hostů z Jirkova se ale domácí hráči nedostali. Hosté se soustředili na zodpovědné bránění a během prvního poločasu domácí branku neohrozili. Nástup do druhého poločasu přinesl velkou šanci Václava Suchého, který ve 48. minutě technickou střelou mířil těsně nad branku hostí. O dvě minuty později tentýž hráč pronikl do pokutového území a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování svého bratra Jakuba, ten ale v nadějné pozici přestřelil.

Tlak domácích, kteří ve druhém poločase hráli mnohem aktivněji stoupal, ale kýžená uklidňující branka stále nepřicházela. Nepřinesla ji ani akce Domeckého, kterou zakončoval střelou vedle Karel Hasil. O několik minut později skončil trestný kop Knotka z ideální vzdálenosti nad brankou. Přišla však 82. minuta utkání, domácí hráči chybovali ve středu hřiště, hosté se dostali do ojedinělé brejkové situace, kterou nadvakrát využil střídající Ameti Driton – 0:1.

Hasil nasadil k fantastickému sólu

Odpovědět dokázaly Louny až v 89. minutě. Kubiska zatáhl míč do pokutového území hostů, jirkovský obránce zahrál rukou a kopala se penalta. Zodpovědnost na sebe vzal lounský kapitán Karel Hasil a tvrdou ranou nedal brankáři šanci – 1:1. Domácí hráči se nechtěli spokojit s nerozhodným výsledkem a vrhli se do dalších útoků. Běžela 92. minuta utkání, míče se zmocnil Karel Hasil a nasadil k fantastickému sólu, při kterém si pohrál s pěticí bránících hráčů, ustál několik tvrdých zákroků a akci zakončil kličkou brankáři a střelou do odkryté branky hostů – 2:1.

Strhující závěr utkání neunesl hostující Národa, který v přerušené hře doslova skopl slavícího Václava Suchého a po zásluze mířil předčasně do šaten. Zbývající dvě minuty si již lounští hráči pohlídali a mohli zaslouženě slavit důležité tři body.

Louny - Jirkov 2:1 (0:0)

Branky Loun: 89. (pen.), 90. (+2) Hasil ŽK: 4:5 (Domecký, Bednář, Knotek, Kubiska), ČK: 0:1

Sestava: Šindelář – Domecký, Sainer, Bednář, Knotek – Střelec (76. Španihel), Bohata, Kubiska, J. Suchý (82. Hnátek) – V. Suchý, Hasil