Lounští přetrhli zlou sérii

LOUNY - Po třech prohrách zdolali lounští fotbalisté Viktorii Ledvice vítěznou brankou Jakuba Suchého.

30.10.2007

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

Nepříjemnou sérii tří porážek se podařilo fotbalistům FK Louny A prolomit v neděli 28. října, kdy získali důležité tři body. Domácí trenér Petr Jantoš nemohl počítat s Kubiskou a pouze na lavičku náhradníků usedl Josef Bohata, který v sobotu před utkáním vstoupil do stavu manželského…

Utkání sousedů v tabulce začali lépe domácí. Již ve 3. minutě zahrával J. Suchý dobře rohový kop a hlavičku Jana Jantoše zlikvidoval hostující brankář Gessel na brankové čáře. O čtyři minuty později se ocitl zcela osamocen před brankou dorostenec Kalivoda, ale technickou střelou nemířil přesně. Další „loženku“ ve 20. hlavičkou kapitána Hasila po centru Kalivody parádně zneškodnil ledvický brankář.

Hosté poprvé ohrozili domácí branku až ve 29., ale nejlepší střelec soutěže Slováček svou samostatnou akci zakončil ranou do boční sítě. Ve 35. napřáhl z 25 metrů Sainer, ale Gessel znovu vytáhl parádní zákrok a udržel nulu. První šanci druhého poločasu si připsali hostující hráči, když v 61. zachraňoval po rohu Jan Jantoš na brankové čáře!

Rozhodující moment po faulu

Rozhodující moment přišel v 68. minutě, na polovině hřiště byl faulován jeden z domácích hráčů, Luděk Domecký využil nepozornosti hostů a rychlou rozehrávkou uvolnil Kalivodu, který prošel až do pokutového území. Přesnou přihrávkou našel Jakuba Suchého, který ve skluzu poslal míč do sítě 1:0. Za tři minuty zahrozili znovu hosté, ale nebezpečnou střelu nadvakrát zneškodnil bezchybný Miroslav Jindřich. Po pěkné akci v 74. Bernta a J. Suchého zakončoval tvrdou ranou Karel Hasil, ale nejlepší hráč hostů, brankář Gessel, znovu zázračně zakročil.

V nastaveném čase mohl definitivně pojistit zisk tří bodů střídající L. Střelec, ale po přihrávce Hasila trefil pouze spojnici břevna a tyče. Nevyužitá šance však domácí nemusela mrzet, protože doslova vydřeli cenné a důležité body.

Louny - Viktoria Ledvice 1:0 (0:0)

Branka: 68. Jakub Suchý. Rozhodčí: Habada – Baum, Sabol, delegát svazu Sklenka, ŽK: 3:2 (Domecký, Španihel, Hasil - Choutka, Pinďák), 150 diváků.

FK Louny A: Jindřich – Bednář – Domecký, Jan Jantoš (78. Bohata), Sainer – Španihel (69. Střelec), Bernt, Kalivoda (90. Šubrt), V. Suchý – J. Suchý, Hasil. Trenér Petr Jantoš

Další utkání 1.A třídy sehrají Louny v neděli 4. 11., při derby v Černčicích

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Dva černí psi se toulali po městě, skončili v buštěhradském útulku

Bruslení na náměstí Svobody v Žatci

Na kluzišti se už vyrábí led, otevřeno bude v příštích dnech

Postoloprty připravují jubilejní ročník zimního poháru

Postoloprty – Turnaj druhým rokem nese v názvu vzpomínku na dlouholetého aktivního člena fotbalového klubu Mariána Homolu.

Nezaměstnanost v okrese Louny zůstala stejná

Okres Louny – Poslední dva měsíce se pohybuje těsně pod pěti procenty.

Klub(ovna) Luna v Lounech připravuje na sobotu pohádku

Louny – Hrát se bude pohádka o rybáři a rybce, začátek je v 15 hodin.

Nejlepším střelcem podzimu je v okresních soutěžích Patrik Zomer

Okres Louny – Lenešický fotbalista nastřílel 31 branek, což je téměř polovina všech gólů, které jeho tým dal v podzimních utkáních.