Případ pomezního rozhodčího Pavla Janečka z Mostu, který v sobotu 17. září při fotbalovém zápase krajské I.A třídy Dobroměřice - Postoloprty nadýchal 1,03 promile, má první dohru. Kauzu projednávala komise rozhodčích Ústeckého krajského fotbalového svazu.

Ta si prohlédla video z utkání a konstatovala, že oba nejspornější momenty utkání vyřešil Pavel Janeček správně. V souladu s pravidly odmával ve 29. minutě ofsajd hráče Postoloprt, na jehož základě nebyla hostům uznána úvodní branka utkání. A správně podle komise rozhodl také v 55. minutě, kdy naopak neodmával ofsajd domácím, načež Dobroměřice zvýšily na 2:0.

„Všichni rozhodčí podali v utkání standardní očekávaný výkon bez závažných a hrubých chyb," konstatovala komise.

Nezpůsobilost a znevážení

Podle rozhodnutí komise Pavel Janeček už nebude nasazován jako rozhodčí, jeho případ nyní budou řešit disciplinární komise a výkonný výbor Ústeckého krajského fotbalového svazu. Podle rozhodnutí komise rozhodčích porušil dva paragrafy disciplinárního řádu Fotbalové asociace ČR a to nezpůsobilost delegované osoby a znevážení jména fotbalu.

O dalším osudu samotného utkání Dobroměřice - Postoloprty by měla tento týden rozhodnout sportovně technická komise Ústeckého krajského fotbalového svazu. Zápas se bude pravděpodobně opakovat.

Konec v 50. minutě

Policisté jdou dát dýchnout pomeznímu rozhodčímu na hřišti v Dobroměřicích. Přístroj ukázal 1,03 promile.Zdroj: DENÍK / Petr KinštUtkání Dobroměřice - Postoloprty ukončil hlavní rozhodčí v 50. minutě po druhé brance domácích. Fotbalisté Postoloprt dál odmítli hrát s tím, že pomezní rozhodčí je opilý. Jejich podezření potvrdili přivolaní policisté, kteří dali pomeznímu dýchnout. Pavlu Janečkovi naměřili 1,03 promile alkoholu.

Na základě konstatování komise rozhodčích se jeví, že hlavní rozhodčí Kamil Bretschneider neměl utkání Dobroměřice - Postoloprty ukončovat. Měl opilého pomezního rozhodčího vystřídat a utkání nechat dohrát. A celek Postoloprt pak mohl podat námitku na neregulérnost utkání. O tom by následně rozhodla příslušná komise svazu.

Takto se naopak mohou cítit poškozené Dobroměřice, které přijdou o pravděpodobně vyhrané utkání. „Samozřejmě se cítíme poškozeni. Jak sportovně, tak i finančně. Hradíme náklady na přípravu hřiště, úklid kabin, kameramana a ještě bychom měli zaplatit rozhodčí za toto utkání. Dohromady tak čtyři tisíce korun. A co z toho máme? Nic. Utkání se bude pravděpodobně opakovat, takže další náklady pro nás. A v žádném případě nějakou naší chybou," říká Pavel Verner, sportovní manažer FK Dobroměřice.

Zdroj: Youtube

29. minuta – ofsajd hostujícího hráče, branka nebyla uznána zdroj: Ústecký KFS

50. minuta – branka domácích byla regulérní, o ofsajd se nejednalo zdroj: Ústecký KFS