Začátek výborný, na konci podzimu někdy výsledky jako na houpačce a už se tolik nedařilo. Fotbalisté Žatce se s podzimem rozloučili výhrou proti silným Srbicím a přezimují na sedmé příčce krajského přeboru. Na jaře chce Slavoj útočit na pozice „na medailích“.

„Mohlo to být o něco lepší, pár bodů navíc by se určitě hodilo. Doufali jsme v pětadvacet až osmadvacet, nakonec je to třiadvacet bodů. Některé ztráty byly asi zbytečné. Ale celkově to není tak špatné, jsme pořád v kontaktu se špičkou. Uvidíme, jak se bude dařit na jaře,“ hodnotí podzimní část žatecký sekretář Pavel Maňák.

Vyrovnaná tabulka

Slavoj na sedmém místě po patnácti kolech zaznamenal osm výher a sedm proher, celkem za třiadvacet bodů. Šestá je Brná se stejným počtem bodů, páté Jílové má o bod více. Čtvrté Srbice, které Žatec v posledním duelu venku porazil, mají už třicet bodů. Na druhou stranu osmá Krupka má o bod méně než Slavoj, devátý Horní Jiřetín má dvacet jedna bodů a ještě jedenáctý Perštejn dvacet, tedy jen o tři méně než žatečtí fotbalisté.

Slavoji vyšel výborně úvod podzimu v krajském přeboru, byl na špici tabulky. „Dařilo se nám ze začátku dost, start nám vyšel,“ potvrzuje Maňák. Později už byly úspěchy střídavé, někdy jako na houpačce. Fanoušci si jistě představovali více výher. „Doma se nám bohužel pak už tolik nedařilo. Venku jsme hráli často lépe, i proti favoritům jsme bodovali. Škoda, že podobné výkony jsme nepředvedli i doma,“ pokračuje žatecký funkcionář Maňák.

Tabulku po podzimu vede Mostecký FK s třiceti čtyřmi body. Lídr jedenáctkrát vyhrál, má v tabulce čtyři ztráty. Poslední jsou Neštěmice s třinácti body. A kam by rád zamířil Žatec na jaře? „Pořád věříme, že můžeme směřovat ke třetímu místu,“ říká Pavel Maňák. Třetí je přitom nyní Štětí, Slavoj na něj ztrácí osm bodů.

Na jaře už v Žatci nebude hostovat Petr Loos, vrací se do Nového Sedla. Trenéři doufají, že po vleklém zranění bude už k dispozici pracovitý Jakub Sýs. „Uvidíme, jaká bude situace. Posily určitě zvážíme,“ dodal Maňák.

Útok na špičku

Podívejme se také na statistická čísla za podzim. Defenziva Žatce inkasovala 39 branek. Podle statistik je tak čtvrtá nejhorší v soutěži.

Hráči Slavoje nastříleli v patnácti duelech 30 branek, což je statisticky sedmý útok soutěže. Nejlepším střelcem Žatce je Petr Klinec, konta soupeřů zatížil šestnácti góly. V soutěži „sniperů“ mu patří druhá příčka, prozatím vede s osmnácti zásahy Dominik Valenta z Mosteckého FK. Pětkrát se na podzim v dresu Slavoje trefili Vítězslav Hankocy a Petr Bešík.

Fotbalová tabulka