Nevlídné počasí a těžký terén. To čekalo na sousedy v tabulce v rámci 17.kola I.B třídy.

Podbořany nastoupily v netradičních žluto-zelených dresech a ty jim přinesly štěstí.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned od úvodu si vytvořili několik slibných příležitostí, ty ovšem parádními zákroky zneškodnil brankář Novotný. Na druhé straně se prezentoval chomutovský kapitán Črep parádní střelou ze 30 metrů, která se zastavila až na břevně domácí branky.

V 17. otevřel účet zápasu Lukáš Sklenička, jenž díky svému důrazu nadvakrát dopravil míč do sítě. Poté zaúřadoval hlavní rozhodčí, když odpískal velmi přísnou penaltu, tu s přehledem kapitán hostí proměnil. Pak se vyznamenal gólman Frák, když zneškodnil nájezd Bertholda. Poté už útočili jen domácí, šance Worzischka a Volfa v síti ještě neskončily.

Co se nepovedlo v půli první, povedlo se po přestávce. Po centru Parpela se hlavou prosadil aktivní Worzischek a bylo to 2:1. V 75. pálil po pěkné souhře Fišer jen těsně vedle. V závěru byl po druhé žluté vyloučen obránce hostů a z následného trestného kopu se technickým pokusem trefil Gregor. Tentýž hráč se mohl radovat i podruhé, ale tentokrát byla proti pravá tyč Novotného branky. Přesto se domácím podařilo vstřelit i čtvrtou branku, trefil se dobře hrající Volf.

Podbořany se tak po nevydařeném podzimu šplhají tabulkou vzhůru.

Tatran ZKZ Podbořany - Baník Březenecká Chomutov 4:1 (1:1)

Branky: 17.Sklenička, 60. Worzischek, 83.Gregor, 89.Volf – 24.Črep (pen). Rozhodčí: Bretschneider – Růžička, Kořán, ŽK 2:5, ČK 0:1, 70 diváků.

Podbořany: D.Frák – Uher, Poborský, Rázek, Baša (45.Tošner) – Gregor, Fišer, Vágner (45.Parpel), Sklenička – Worzischek (87.T.Frák), Volf