Je základem úspěchu i to, že máte dobrou partu, že se pravidelně scházíte?
V dnešní době, kdy je týmů a hráčů málo, musím dát velký obdiv našemu celému týmu za to, jak přistupuje k tréninku a k samotným zápasům. Moc dobře vím, jak je těžké skloubit práci rodinu a fotbal.  A i přesto se nás scházelo na tréninky i zápasy dost na to, aby vše, co děláme a o co se snažíme, mělo smysl. Velkou zásluhou na tom má trenér Gusta Suchan, který dává fotbalu vše. Asi ho máme za vzor a příklad, tak že z úcty k němu se snažíme dát fotbalu v Sedle, co to jen jde.

Máte i podporu obce?
Ano. Díky staronovému předsedovi obce Sýkorovi je podpora obce parádní. Moc si toho vážíme. Díky tomu může fotbal v Sedle pokračovat. Kuba Černý a jeho otec Míra fotbalem v sedle doslova žijí. Už kvůli nim jsem šťastný za to jak vše dopadlo.

Budou nějaké změny v kádru?
O žádných změnách v týmu zatím nevím. Míša Hon jde na zkoušku do Žatce. Tímto bych mu chtěl popřát hodně štěstí. Vím, že se pracuje na dvou až třech hračích, ale nebude to jednoduché. Opravdu těch hráčů v dnešní době je málo. Vím, že Kuba Hastaba z rodinných důvodů ukončil kariéru a Dan Kačenak, který natahoval svou kariéru, co to šlo, ale věk nezastaví, taky skončil.

Na koho budete spoléhat?
Jarní část sezony odehrál skvělé Martin Bednář. Myslím, že se nezmění nic na tom, že na něj budeme zase spoléhat. A v neposlední řadě nesmím zapomenou na Davida Vávru, našeho gólmana. Ten se rozchytal ke skvělým výkonům.. Snad mu to vydrží i na podzim.

Brzy už to zase vypukne. Nechtěli byste ještě odpočívat?
Sezóna začne co nevidět. Myslím si že ta pauza je krátká. Opravdu toho fotbalu v sezoně je dost a zasloužilo by to víc času na odpočinek.  Ani tak nemyslím fyzický, jako spíš psychický odpočinek.

Co od nového ročníku čekat?
Od sezony, která bude takovou zkouškou všech týmů, očekávám spíše poznávání dalších týmu. Spousta týmu pro nás je velkou neznámou.  Viděl jsem tabulku a musím říct, že I. B třída bude obzvlášť těžká. Všechny týmy, co tam jsou, hrajou dle mě super fotbal.

Autor: Ondřej Holl