Postoloprtští však měli domluvený poslední přípravný zápas a tak hrací plochu s umělým trávníkem uklidili a utkání mohlo bez problémů v určenou dobu začít. Soupeřem jim byl celek Proboštova. Ten před několika lety působil v přeboru našeho kraje, ale nyní hraje A skupinu fotbalové A třídy. V tabulce mu patří desáté místo. Postoloprty jsou na tom obdobně, když v B skupině drží po podzimu devátou pozici

Domácí začali aktivněji a poměrně rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Autorem obou gólů v síti Proboštova byl Miroslav Longauer. Pak iniciativu převzali hosté a odměnou jim bylo snížení. Byla to dost kuriózní branka a hodně podobná té, kterou v posledním střetnutí zimního turnaje dostaly Postoloprty od Tuchořic. Proboštovský Pazděra ve 35. minutě napřáhl kousek za půlkou ke střele a míč obloučkem zapadl za záda gólmana Junka, který se musel hodně červenat.

Deník nám fandí
DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme mladé fotbalisty Žatce

Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí přidali Šerákem třetí branku a tou také pečetili výsledek posledního přípravného utkání obou celků. Domácí zařadili do sestavy tři dorostence, kteří se určitě neztratili.

Postoloprty tak zvládly zimní přípravu bez porážky. V domácím turnaji za účasti dalších sedmi celků obsadily bez ztráty bodu, tedy bez porážky, první místo v turnajové tabulce. Nejlepším střelcem turnaje byl Miroslav Longauer, autor dvanácti branek, který si připsal i další dvě trefy do sítě Proboštova.

Na úvod Kopisty

Za týden zahajují Postoloprty jarní část soutěže, ve které by se rádi posunuli tabulkou výše. Na úvod přivítají Kopisty a je jisté, že se v Postoloprtech na umělé trávě hrát bude.

Jaroslav Tošner