Pátým kolem pokračoval Memoriál Mariána Homoly v Postoloprtech. Domácí fotbalisté se utkali s Chlumčany v souboji dvou dosud neporažených celků o post lídra tabulky, z výhry se radovaly Postoloprty. Naopak poslední je prozatím tým Lenešic.

Blažim - Nové Sedlo 2:4

Utkání bylo dlouho vyrovnané, první poločas skončil remízou 1:1. Utkání do vítězného konce nakonec dotáhli hráči Nového Sedla. Zvítězili 4:2 po gólech Kačeňáka 2x a Loose 2x. Za Blažim skórovali Čábelka a Kobylák. 

Blažim je průběžně sedmá se čtyřmi body, Nové Sedlo po pěti kolech páté.

Postoloprty - Chlumčany 3:0

Utkání, které rozhodovalo o lídrovi celého turnaje. První poločas byl herně vyrovnaný, hosté v prvních dvaceti minutách byli pohyblivější, napadali rozehrávku domácích, což Postoloprtům dělalo problémy. Přesto si Postoloprty vytvořily více gólových příležitostí a zaslouženě v poločase vedli 2:0 po gólech Bránického.

Ve druhém poločase již hostům došel elán, a tak hru do konce utkání měli pod kontrolou domácí zkušenější hráči. Prakticky jedinou příležitost měli hosté po nařízeném pokutovém kopu, který se navíc kvůli předčasnému vyběhnutí hráčů opakoval. Domácí brankář Junek si ale s penaltou poradil a konto Postoloprt tak zůstalo čisté. Na konečných 3:0 završil skóre utkání domácí Longauer.

Postoloprty, které neztratily v domácím turnaji ještě ani bod, tak jsou v čele tabulky. Chlumčany na ně ztrácejí na druhém místě tři body.

Bečov - Tuchořice 6:7

Utkání s divokým skóre začali lépe hráči Tuchořic, kteří se ujali brzo vedení a průběžně vedli až o čtyři branky 5:1. Bečovu se následně povedl obrat v utkání a otočil stav ve svůj prospěch na 6:5. Ve finále se však z vítězství 7:6 radovali hráči Tuchořic. Branky za Bečov vstřelili Jelínek 2x, Šnajdr 3x, a Dvořák, za Tuchořice se trefili Kocek 2x, Jarolím 2x, Hoferica, Tománek a Barton.

Tuchořice jsou po pátém kole šesté se čtyřmi body, Bečov má bodů šest a je čtvrtý.

Cítoliby - Lenešice 1:0

Duel nebyl příliš pohledný. Oba týmy předváděly příliš mnoho nepřesností, nakonec utkání skončilo výhrou Cítolib o jednu branku, tu zajistil Bolefo.

Cítoliby jsou po třetí výhře na turnaji na třetí pozici. Lenešice mají výhru jedinou a jsou prozatím poslední. 

6. kolo:

Sobota 24. února
Cítoliby - Chlumčany (13)
Postoloprty - Bečov (15)

Neděle 25. února
Lenešice - Blažim (15)
Tuchořice - N. Sedlo (17)

Fotbalová tabulka

(fkpo)