Derby v Postoloprtech v krajské 1. A třídě mezi domácím celkem a týmem Dobroměřic skončilo šťastnou výhrou hostů, kteří dokázali vývoj zápasu otočit ve druhém poločase a vítězný gól vstřelili v nervozním závěru až v páté minutě nastaveného času.

Utkání to bylo bojovné, vyrovnané, emotivní, což je obvyklý obrázek u těchto dvou soupeřů, tradičních rivalů, kteří se velmi dobře znají a oba jejich stadiony leží jen asi sedm kilometrů od sebe. V prvním poločase si oba týmy vytvořily řadu šancí, několik tutovek spálili střelci na obou stranách. Ostatně na gól nemuseli diváci vůbec čekat dlouho: hned ve 3. minutě po pěkné kombinaci dostal finální přihrávku Aleš Šerák a umístěnou ranou prostřelil dobroměřického brankáře Petra Boučka - 1:0. Hosté potom přidali a několikrát ohrozili postoloprtskou bránu, ale nedokázali proměnit ani nejvyloženější příležitosti. U několika střel se blýskl hezkými zákroky domácí gólman Petr Junek, další směřovaly mimo bránu. Domácí hráči také spálili několik šancí, v jednom případě nastřelili tyč, v samotném závěru poločasu i vstřelili branku, avšak sudí ji neuznal kvůli odmávanému ofsajdu.

A promarněné příležitosti ke zvýšení náskoku se nakonec staly domácím hráčům osudné. Dobroměřickému týmu se totiž brzy po změně stran podařilo vyrovnat. Branku vstřelil v 56. František Lazarik z nařízené penalty a začínalo se znovu od začátku. Zápas byl dál vyrovnaný a nervozní, přibývalo diskuzí s rozhodčím a žlutých karet. V samotném závěru měli více štěstí Dobroměřičtí, kteří v 95. minutě vstřelili rozhodující branku. Hrající trenér Alois Šebek rozhodl o tom, že penaltový rozstřel se už kopat nebude a Dobroměřice si odvezou do tabulky všechny tři body.

V tabulce 1. A třídy jsou nyní Dobroměřice třetí a Postoloprty deváté. Příští zápas čekají na oba celky další dvě "okresní derby": Postoloprty budou hrát v sobotu ve Vroutku a Dobroměřice doma rovněž v sobotu přivítají mužstvo Kryr.

Postoloprty - Dobroměřice 1:2 (1:0)

Branky: Šerák - Lazarik (pen.), Šebek.
Rozhodčí Zitko, žluté karty 4:2, diváků 300.

FK Postoloprty: Junek - Pechát, Fridrich (65. Baník), Pőschl (79. Sachinidis), Pečner, Černohorský, Šerák, Holečka, Frydrych, Biely (52. Mikeska), Fleischmann.

FK Dobroměřice: Bouček - Plachý, Köchrt, Holeček, Lazarik, Reh, Mistoler, Šebek, Maliňák, Papežík, Hrušovský (46. Hanzlíček).