Derby v Postoloprtech v krajské 1. A třídě vyznělo jasně pro hráče domácího týmu, kteří v sobotu přesvědčivě porazili soupeře z Kryr 3:0.

Před utkáním byly oba týmy sousedy v tabulce se stejným bodovým ziskem. Čekalo se vyrovnané měření sil, ale zápas nakonec patřil domácím, kteří nastoupili s chutí, lépe se pohybovali a kombinovali, byli mnohem nebezpečnější a zaslouženě vyhráli.

První poločas přinesl několik šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. V nadějných pozicích se ocitlo několik postoloprtských hráčů, ale ani v nejvyloženějších pozicích tváří v tvář brankáři nedokázali usměrnit míč do sítě a pálili mimo. V jednom případě se míč přece jen ocitl v bráně, ale radost domácích fandů uťal rozhodčí, který gól neuznal kvůli ofsajdu.

A tak si domácí fanoušci i hráči museli schovat svou euforii až na druhý poločas. Fotbalisté Postoloprt přišli z kabiny správně nažhavení a na rozhodnutí zápasu jim stačilo jen šest minut. V 53. dostal po pěkné kombinaci míč Miroslav Longauer, rozběhl se sám na brankáře Radka Bartoše a neomylně zavěsil – 1:0. Domácím takové hubené vedení ovšem nestačilo a hned o minutu později Aleš Fridrich po podobné akci postupoval zprava a balon poslal tentokrát do opačného horního rohu brány – 2:0. V 59. po další vydařené akci zakončoval Aleš Šerák a stanovil konečný výsledek utkání.

Domácí pak už zápas kontrolovali a pozorně bránili. Hosté z Kryr měli blízko alespoň k čestnému úspěchu v 82., kdy po skrumáži a několika odrazech se balon zastavil o tyč postoloprtské brány, ale pak už ho lapil věrný domácí gólman Petr Junek a další branka už v utkání nepadla.

V tabulce jsou nyní Postoloprty deváté a Kryry dvanácté. K příštímu utkání nastoupí Postoloprty v sobotu při dalším derby v Domoušicích a Kryry doma přivítají tým Chomutova.

Postoloprty – Kryry 3:0 (0:0)

Branky: Longauer, Fridrich, Šerák.
Rozhodčí Vacek, žluté karty 1:1, diváků 150.

FK Postoloprty: Junek – Pechát, Fridrich (72. Frydrych), Pečner, Černohorský (46. Biely), Bránický, Šerák, Longauer, Holečka (62. Mikeska), Fleischmann, Pöschl.

SK Havran Kryry: Bartoš – Pálek, Kamír (32. Sklenář), Břečka, Lassas, Werner, Svída, Nítek, Sekáč (56. Cimr), Němčák, Míček (72. Frankovic).