Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Derby v Postoloprtech skončilo jasnou výhrou domácího týmu

Postoloprty /FOTOGALERIE/ - Havrani z Kryr drželi bezbrankový stav až do přestávky, potom už domácí rozhodli.

1.10.2017

Postoloprty (v modrém) - Kryry 3:0 (0:0), sobotní utkání krajské 1. A třídy fotbalistů.Foto: Deník / Libor Želinský

Derby v Postoloprtech v krajské 1. A třídě vyznělo jasně pro hráče domácího týmu, kteří v sobotu přesvědčivě porazili soupeře z Kryr 3:0.

Před utkáním byly oba týmy sousedy v tabulce se stejným bodovým ziskem. Čekalo se vyrovnané měření sil, ale zápas nakonec patřil domácím, kteří nastoupili s chutí, lépe se pohybovali a kombinovali, byli mnohem nebezpečnější a zaslouženě vyhráli.

První poločas přinesl několik šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. V nadějných pozicích se ocitlo několik postoloprtských hráčů, ale ani v nejvyloženějších pozicích tváří v tvář brankáři nedokázali usměrnit míč do sítě a pálili mimo. V jednom případě se míč přece jen ocitl v bráně, ale radost domácích fandů uťal rozhodčí, který gól neuznal kvůli ofsajdu.

A tak si domácí fanoušci i hráči museli schovat svou euforii až na druhý poločas. Fotbalisté Postoloprt přišli z kabiny správně nažhavení a na rozhodnutí zápasu jim stačilo jen šest minut. V 53. dostal po pěkné kombinaci míč Miroslav Longauer, rozběhl se sám na brankáře Radka Bartoše a neomylně zavěsil – 1:0. Domácím takové hubené vedení ovšem nestačilo a hned o minutu později Aleš Fridrich po podobné akci postupoval zprava a balon poslal tentokrát do opačného horního rohu brány – 2:0. V 59. po další vydařené akci zakončoval Aleš Šerák a stanovil konečný výsledek utkání.

Domácí pak už zápas kontrolovali a pozorně bránili. Hosté z Kryr měli blízko alespoň k čestnému úspěchu v 82., kdy po skrumáži a několika odrazech se balon zastavil o tyč postoloprtské brány, ale pak už ho lapil věrný domácí gólman Petr Junek a další branka už v utkání nepadla.

V tabulce jsou nyní Postoloprty deváté a Kryry dvanácté. K příštímu utkání nastoupí Postoloprty v sobotu při dalším derby v Domoušicích a Kryry doma přivítají tým Chomutova.

Postoloprty – Kryry 3:0 (0:0)

Branky: Longauer, Fridrich, Šerák.
Rozhodčí Vacek, žluté karty 1:1, diváků 150.

FK Postoloprty: Junek – Pechát, Fridrich (72. Frydrych), Pečner, Černohorský (46. Biely), Bránický, Šerák, Longauer, Holečka (62. Mikeska), Fleischmann, Pöschl.

SK Havran Kryry: Bartoš – Pálek, Kamír (32. Sklenář), Břečka, Lassas, Werner, Svída, Nítek, Sekáč (56. Cimr), Němčák, Míček (72. Frankovic).

Autor: Libor Želinský

1.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Předvolební rozhovory Žateckého a lounského deníku s kandidáty z okresu na volitelných místech kandidátek

EXKLUZIVNĚ: Jak řešit potíže regionu? Deník se ptal kandidátů na poslance za vás

Fotbalovou třetí třídu vedou Staňkovice

Šest branek už nastříleli v I.A třídě Svída a Sulovský

Okres Louny - Ve fotbalové I.B třídě Olexa utekl ostatním střelcům. V tabulce druhé Nové Sedlo má na první Obrnice pětibodovou ztrátu.

V bývalém pivovaru v Žatci by se opět mohlo začít vařit pivo

Žatec – Město představilo plán, jak by mohl vypadat areál bývalého Dreherova pivovaru a pozdější Fruty u západního vlakového nádraží. Počítá se s hotelem, restaurací i rodinnými domy.

Naši prvňáci ze ZŠ Husova Podbořany

Každou středu vám představujeme čerstvé prvňáčky z Lounska, Žatecka a Podbořanska

Dobrovolníci pomáhají v okolí zámků

Krásný Dvůr, Stekník - Do Krásného Dvora jezdí pomocníci z Anglie. Ve Stekníku zase nabízejí příležitosti i pro místní zájemce.