O víkendu byl v Postoloprtech zahájen turnaj mužstev okresního přeboru a nižších - FK Postoloprty cup. Týmy jsou v něm rozděleny do dvou skupin.

Skupina A

Slavoj Žatec D (dorost) - Blažim 3:3 (0:0)

V prvním poločase prvního utkání prvního kola FK Postoloprty cupu mohli diváci sledovat spíše opatrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Po změně stran se ale obě mužstva osmělila a přišly na řadu i branky. Nejprve se prosadili dorostenci ze Žatce a ujali se dokonce dvoubrankového vedení, ale Blažimi se podařilo ztrátu dotáhnout. Deset minut před závěrečným hvizdem byl ještě stav 2:2. V napínavé koncovce se nejprve podařilo strhnout vedení na svou stranu opět Žateckým, ale v závěru ještě dokázali Blažimští zabrat a vstřelit vyrovnávací branku.

Peruc - Postoloprty B 2:2 (1:1)

Do utkání vstoupili aktivněji Peručtí, kteří se hned v 6. minutě ujali vedení. O deset minut později už ale bylo vyrovnáno, a tak se prakticky začínalo od nuly. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky byla k vidění mírná převaha Postoloprt, ale přetavit ji v branku se hráčům domácí rezervy nepodařilo. Do druhého poločasu nastoupili opět lépe hráči Peruce a po dobré kombinaci se dokázali dostat do vedení. Naopak Postoloprty byly v druhém poločase spíše bezzubé. Zachránila je situace ze 75. minuty, kdy se trestného kopu prosadil Pour a rozhodl tak o dělbě bodů.

Chožov - Vrbno 0:2 (0:0)

V nepříliš pohledném prvním poločase mohli diváci vidět jen poskrovnu zajímavého, a tak se to hlavní odehrálo až v půli druhé, kdy se za hosty prosadili Fousek a Linhart a poslali tak první tři body na konto svého týmu z Vrbna.

Skupina B

Bečov - Lenešice 2:4 (1:2)

Nebylo k vidění příliš fotbalové krásy. Občas se z průměru probudil jeden či druhý tým, ať už schopností vytvořit šanci či naopak hrubou chybou, kterou soupeř trestal. Lenešice ale byly o něco lepším týmem, a tak si zapsaly první tři body do tabulky skupiny.

Žiželice - Zlonice 2:4 (1:3)

Ve druhém utkání skupiny B se hrálo o poznání zajímavěji a přesněji. Hráči obou mužstev, Žiželic i Zlonic, předváděli obstojnou hru na obě strany, a tak si branky musel každý z týmů zasloužit. Zlonice se dokázaly prosazovat více než soupeř, a tak konečný výsledek je zasloužený. Kaňkou na utkání snad může být jen nedostavení se rozhodčího, za něhož hbitě a s přehledem zaskočil Miroslav Solar z pořádajícího FK Postoloprty.

(dz)