Doufejme dva duely čekají na fanoušky divizního fotbalu tento víkend. Oba zástupci regionu zajíždějí na půdu soupeře. Zatímco ale zápas Jiren a Žatce se téměř jistě odehraje, jestli se bude hrát i v Českém Dubu, kam mají dorazit Blšany, zůstává otázkou.

Českému Dubu se nedaří. V divizní tabulce je na předposledním místě, má pouhých devět bodů, všechny ještě z podzimu. Na jaře prohrál s Motorletem 0:6, s Litolí 1:2 i s Vilémovem 0:2. Krize je hluboká. Kdy jindy tedy Český Dub „pokácet“, když ne teď?

Jenže na druhé straně hřiště budou stát dnes od 10.15 hodin fotbalisté Blšan. Tedy budou stát… Dodejme, možná budou stát.
Jestli Chmelaři nastoupí je totiž stále otázkou, i když Horst Siegl i Josef Němec několikrát ujišťovali, že tentokrát už budou mít opravdu hráčů dost a v Českém Dubu nastoupí.

Jenže podobné výroky padaly také před derby se Žatcem, které se nakonec právě kvůli tomu, že Blšany nesehnaly dostatek hráčů nekonalo a Slavoj vyhrál v minulém týdnu kontumačně. V případě Chmelařů je to přitom už druhá kontumace ve třech jarních kolech, nepřijeli ani na úvodní střetnutí do Litole, také neměli dost fotbalistů. Hráli tak zatím jen jedinkrát, doma podlehli Vilémovu 0:2, když se sešli přesně v jedenácti.
„Už se nestane, že bychom k utkání nedorazili, už jsme další hráče sehnali,“ slibuje lídr Blšan Horst Siegl.

Pokud se totiž situace, že by Blšany nedorazily k utkání bude opakovat, fotbalová asociace by je pravděpodobně už vyloučila ze soutěže. Zatím jsou Chmelaři potrestáni dvěma kontumacemi a padesátitisícovou pokutou.

Proti Žatci měly Blšany k dispozici osm hráčů Od té doby prý nějaké další sehnaly na hostování, oficiální vyjádření  o jménech se ale nepodařilo získat.
„Víme, že nám hrozí vyloučení. Ale to se opravdu nestane. Teď už hráče mít budeme, soutěž důstojně dohrajeme, nechceme Blšany potopit,“ opakuje už poněkolikáté Siegl. Uvidíme…

Na podzim doma Blšany prohrály 1:3. Chmelaři mají po osmnácti kolech jen tři body za remízy.

Kontroverzní Jirny

Také na žatecké fotbalisty čeká velmi zajímavý soupeř. Zajíždějí na půdu neohrožených Jiren, kterým doma v hodně dramatickém utkání podlehli 2:4. Diváci  si tenkrát často stěžovali na výkon sudího.

Z nadržování pro Jirny jsou rozhodčí obviňováni až příliš často,  tým Jiren několikrát za sebou dominoval divizi, ale postup odmítl. Také tentokrát tabulku vede, prý už ale letos bude chtít jít výš. Žatec zatím na jaře zvítězil nad Vilémovem 2:1, pak podlehl Neratovicím 2:5 a kontumačně získal body od Blšan. Jirny vyhrály v Neratovicích 3:0 a prohrály s Meteorem 2:3.