První jarní kolo divize skupiny B zahájili fotbalisté Loun na hřišti svého velkého rivala a souseda v regionu. Hrálo se na umělé trávě. Mnoho fotbalové krásy k vidění nebylo, ale přesto zde bylo několik momentů, které si vysloužily potlesk diváků.

Lounským se podařilo na poslední chvíli získat právě ze Souše vysokého Daniela Kasala. Nepodařilo se jim však získat urostlého Radivoje Dunderoviće z Brozan. Oba kluby se sice dohodly, ale hráč sám raději zůstal v Brozanech. Do zápasu nemohl nastoupit ani Karel Krejčík, který nebyl zdravotně zcela fit.

Utkání samotné začalo z obou stran hodně opatrně. Jako první se osmělili domácí, jmenovitě Christov, jehož střelecký pokus z 10. minuty vyrážel Pokorný na roh. Lounský gólman musel v následující minutě zasahovat proti Nobstovi, který šel sám na branku po levé straně. Pokorný včas vyběhl a míč mu ukopl do bezpečí.

Po čtvrt hodině se dostali ke střele i hosté. Nová tvář v dresu Loun, Daniel Kasal však mířil vedle pravé tyče. Pěkná akce přišla ve 31. minutě. Zícha u levé postranní čáry udržel míč a odcentroval před branku. Soukup sice těžký míč zpracoval, ale nedokázal již přesně zakončit. Tím byly šance prvního poločasu na obou stranách vyčerpány.

Druhá půle přinesla branky

Hned v úvodní minutě druhé půle se dostal do velké šance Lesniak. Srazil se však s vybíhajícím Bohatou a v 51. minutě musel ze hry pro zranění odstoupit. Na hrací ploše jej nahradil Pergl. V 55. minutě se uvolnil na levé straně Kasal, našel před brankou zcela volného Zíchu a ten se ze značky pokutového kopu nemýlil.

O tři minuty později přišla další šance hostujícího celku. Zícha přihrával Popovičovi, ale Bohata byl u míče dřív než záložník Loun. Přišla 80. minuta a v ní závar před brankou Loun. V něm se nejlépe orientoval Karlovec a srovnal stav utkání.

Kapitán Loun se nezdržel kritických poznámek na adresu sudích a protože hlavní rozhodčí Mrkáček slyšel dobře, zavolal si Trupa k sobě u ukázal mu nemilosrdně červenou. Deset minut před koncem dostaly Louny výhodu přímého kopu z levé strany. Míč si postavil Černý a jeho střela mířila přesně pod břevno. Bohatovi navíc výborně clonil Popovič.

V závěrečném náporu zatlačili domácí Louny před jeho branku a do hry se zapojil i brankař Bohata. V 82. minutě zachraňoval Pokorný na roh. Více už ale z tlaku Souš vytěžit nedokázala. Zbývající minuty i nastavený čas Louny ustály a odvezly si tak zaslouženě tři body. „Fotbalově to dnes nebylo nic moc, ale nakonec jsme to zaslouženě ubojovali. Škoda zcela zbytečné červené karty. Trápí nás problémy se sestavou a proto si zisku tří bodu velice cením.“ Hodnotil utkání trenér Loun Pavel Schettl.

V dalším kole nastoupí Louny v neděli 18. března na domácím hřišti a hostit budou Motorlet Praha, který na úvod jara remizoval doma s Hostouní 1:1, ale uspěl v penaltovém rozstřelu. V tabulce je osmý.

Souš - Louny 1:2 (0:0)

Branky: 73. Karlovec - 55. Zícha, 80. Černý
Rozdodčí: Mrkáček - Milner, Pekař, ŽK: 2:5, ČK 74. Trup, 150 diváků

Sestava Loun: Pokorný - Fiřt, Černý, Kotlan, Suchý - Soukup, Kasal (90. Vondráček), Trup, Popovič, Zícha - Lesniak (51. Pergl)

Sestava Souše: Bohata - Pátek, Prokop, Chábera, Ducháček - Nobst, Popelka, Christof (82. Vávra), Zápotocký ( 68. Ducháček) - Karlovec, Hlaváček ( 46. Štefko)

Jaroslav Tošner