Domácím chyběl střelec z posledního utkání Kyncl, který rozhodoval jiné fotbalové utkání, a také Ondra Matyáš, který si ve stejném utkání zranil koleno.

Kdo přišel malinko později, propásl první šanci v podání domácího celku. Již ve 2. minutě zahrával Plachý trestný kop z pravé strany. Zatočil ho parádně kolem zdi do branky, ale gólman Janda byl pozorný. Ve 37. zatrnulo všem na hřišti, snad kromě rozhodčího Materny. Janda vyběhl proti vysokému centru a místo do míče udeřil oběma rukama Valtu přímo do obličeje. Ten padl k zemi a ještě dlouho se vzpamatovával. Rozhodčí však viděl zasáhnout míč a pokračovalo se ve hře. Hosté se bránili tvrdými zákroky, které byly trestány většinou jen domluvou a trestným kopem. Domácí se za celý první poločas nedostali do vyložené šance ze které by ohrozili branku a domácí gólman Pechar byl prakticky bez práce. Až ve druhé minutě nastavení se dostal ke střele na bránu domácí Reh, ale jeho úmysl byl předvídatelný a navíc byla střela slabá, a tak si s ní Janda bez problémů poradil.

Krátce po přestávce, v 53. chyboval Reh, přišel o míč, který vybojoval Valenta, ale i jeho střela postrádala razanci a Pechar si s ní snadno poradil. Za další tři minuty přišla největší šance domácích v utkání. Plachý kopal další trestný kop, tentokrát z dobrých 18 metrů. Janda jeho střelu vyboxoval k Lazarikovi. I tuto střelu brankař Údlic vyrazil a dorážka Maliňáka už šla mimo tyče. Domácí se snažili v závěrečných minutách rozhodnout. V 83. Maliňák ze 25 metrů těsně minul a o čtyři minuty později si Reh hlasitě říkal o centr směřující do vápna. Pšigrocký mu jej přenechal, ale Reh poslal míč pánu bohu do oken.

Utkání tak dospělo do penalt. Začínali domácí a pokus Lazarika Janda kryl. Ve druhé sérii proměnil Maliňák a pak Pechar zlikvidoval střelu Kučery mířící do středu branky. Další penalty proměnili za domácí Šebek, Plachý i Baňka, stejně tak střelci Údlic. V šesté sérii byl Reh úspěšný a hostující Hašek trefil pouze břevno, což přineslo prémiový bod domácím.

Dobroměřice - Údlice 1:0 np

Rozhodující penalta: Reh
Rozhodčí: Materna, ŽK 1:4, 200 diváků

Sestava Dobroměřic: Pechar - Plachý, Šebek, Baňka, Kaleja, Holeček - Köchrt, Reh, Lazarik, Maliňák - Valta (73. Pšigrocký)

Jaroslav Tošner