Ročov/ Každoročně v polovině prázdnin pořádají na Ročově fotbalový turnaj Poštovní spořitelny – Memoriál Josefa Hlaváčka, který měl v sobotu na pořadu svůj XXII. ročník.

Mezi šesti účastníky byl z lounského regionu tým pořádajícího FK Ročov, který skončil na 4. místě. Domácí po sestupu z okresního přeboru patrně přijdou o některé hráče, a tak nepatřili mezi hlavní favority.

Přesto měli výborný vstup do soutěže, neboť zdolali TJ Zlonice 1:0 a pak mužstvo Poštovní spořitelny 2:0, což znamenalo první místo ve skupině. V semifinále se domácí střelci už neprosadili a po bezbrankové remíze 0:0 s týmem Hotel Vyšehrad je čekal penaltový rozstřel. Protože na pokutové kopy prohráli 4:5, nastoupili k utkání o 3. místo proti celku TJ Zlonice, který už dopoledne porazili. Ani tentokrát nevstřelili ze hry ani gól a opět plichtili 0:0. Na řadu přišly znova pokutové kopy a domácí byli opět neúspěšní, tentokrát poměrem 3:5. Přestože za celý turnaj nedostali ani jediný gól ze hry(!), zbylo na ně až čtvrté místo.

Vítězem turnaje se stali hráči Olympie Hroznětín, kteří si vykopali pohár rovněž v dodatečné penaltové loterii a vyhráli díky nim nad Vyšehradem 5:4. A tak jediným zápasem o umístění, v němž ne rozhodvaly penalty, byl duel o 5. místo, ve kterém vyhrál celek NYK Logistics nad patronem Poštovní spořitelnou 1:0.

Také letos přijela k řízení zápasů garnitura bývalých ligových a mezinárodních rozhodčích v čele s lounským Zdeňkem Valešem, aby přivedl Václava Krondla, Otakara Draštíka, Jiřího Ulrycha a Josefa Zvoniče, které doplnil domácí Ladislav Lapka.

„Celodenní program sledovalo asi 200 diváků. Večerní zábavu na hrací ploše pak navštívilo 380 lidí,“ řekl jeden z hlavních organizátorů Petr Hlaváček. „Večer mohli sledovat tradiční ohňostroj a barmanskou free style show.“

Konečné pořadí:

1. Olympie Hroznětín, 2. Hotel Vyšehrad, 3. TJ Zlonice, 4. FK Ročov, 5. NYK Logistics, 6. Poštovní spořitelna