Rozdal šest žlutých, do notýsku si zapsal dva góly, ve 42. trefu hostujícího Pavla Dvořáka a v 79. vyrovnání domácího Michala Škody. Remízový duelu 1:1 mezi Brnem a Jihlavou byl už dvoustým v nejvyšší fotbalové soutěži na kontě lounského rozhodčího Radka Příhody.

Mezi rozhodcovskou elitu se poprvé podíval v roce 2005. Od té doby řídil mimo jiné tři velká derby pražských „S" nebo zápasy Ligy mistrů, získal i ocenění pro nejlepšího sudího roku.

„Statistiky jsou na jednu stranu krásná věc, ale osobně dávám každému zápasu, který jsem kdy odpískal, stejnou důležitost," uvedl Radek Příhoda pro server fotbal.cz v rozhovoru při příležitosti dvoustého zápasu v kariéře v první lize.

Třináctá sezona

V nejvyšší soutěži už „kroutí" třináctou sezonu. Vůbec prvním duelem byl 22. května 2005 zápas Jablonec Sparta, který mimochodem skončil výhrou domácích 3:0. Více zápasů má z aktivních rozhodčích jen Pavel Královec - 211.

„Když si vzpomenu na svůj první zápas v Jablonci, tak jsem byl pochopitelně mnohem nervóznější, než bývám teď. Ale koncentrace musí být naprosto stejná ať jdu na první, šedesáté nebo teď dvousté utkání. V tom se pro mě nic nemění. Stejně jako v přípravě, která musí být stále stoprocentní," pokračoval lounský sudí.

Příhoda odřídil v dosavadní kariéře také mnoho duelů pod hlavičkou UEFA nebo FIFA, na listině mezinárodních rozhodčích je už od roku 2008. Rozhoduje Evropskou ligu, ale i Ligu mistrů. „Mezi ty nejvýznamnější utkání, která jsem řídil, patří určitě zápasy Ligy mistrů. Napadá mě třeba Borusia Dortmund - Manchester City nebo Real Madrid - Ajax Amsterdam," vypočetl pro Deník uznávaný rozhodčí z Loun.

Udržet si výkonnost

V minulosti získal také ocenění pro nejlepšího sudího v české lize. Dvakrát řídil finále národního poháru, třikrát slavné derby pražských „S". „Derby jsou vždy specifická utkání. Nasazení hráčů je velké, utkání je prestižní, hodně sledované," ví Radek Příhoda. Zatím poslední derby dvou slavných pražských klubů přitom řídil docela nedávno, na konci září. Slavia v něm na Letné zvítězila 2:0, gól dal kromě Mešanoviče také Jaromír Zmrhal, rodák ze Žatce.

Lounský arbitr si z utkání sice odnesl zranění, když mu v závěru sparťanský obránce Mário Holek nechtěně prošlápl kotník, přesto na něj vzpomíná v dobrém. „Pískalo se mi dobře, hrálo se sice tvrdě ale fér. Hráči nás rozhodčí brali, takže z mé strany dobré utkání," hodnotil jej. Nyní už je opět zdravý a připravený rozhodovat nadcházející elitní duely. A jaké má další cíle? „Na čísla moc nehledím, mám jediné přání. Udržet si potřebnou výkonnost a úroveň pro profesionální soutěže co nejdéle to půjde," přeje si Radek Příhoda.

Připomeňte si: Rozhodčí Radek Příhoda z Loun si z derby odnesl zranění, má ortézu a berle